Wakacyjne kursy na najlepszych uczelniach mody w Europie

655
Źródło: www.hm.com

Prezentujemy listę prestiżowych europejskich uczelni, które w swojej ofercie, oprócz pełnowymiarowych kierunków, posiadają również krótsze wakacyjne kursy prowadzone na najwyższym poziomie.

Programy kursów w większości dostosowują się do potrzeb uczestników bez wcześniejszego przygotowania, dlatego dostarczą wiedzy i doświadczenia zarówno przyszłym studentom, jak i osobom już pracującym w zawodzie. Możliwość wyboru spośród kilkunastu dostępnych dziedzin daje gwarancję, że każdy znajdzie coś, co odpowie jego indywidualnym oczekiwaniom.

>>>Przeczytaj również: Te kursy modowe pozwolą ci rozwinąć umiejętności

Polimoda, Włochy

Kursy obejmują właściwie wszystkie rozwijające się dziedziny branży mody, a więc te dotyczące projektowania, biznesu, zarządzania i produkcji. W oparciu o dotychczasowe doświadczenie konkretnych uczestników stworzono serię sezonowych kursów. Każdy trwa miesiąc, prowadzony jest w języku angielskim i powtarza się cztery razy do roku – w tym w porze letniej.

 

Central Saints Martins, Wielka Brytania

Central Saints Martins, część University of Arts London, prowadzi program letnich kursów, który dzieli się na kilkanaście tygodni w okresie lipiec-wrzesień. Oferta zawiera szereg propozycji z rozmaitych dziedzin – fotografia, ilustracja czy projektowanie to tylko niektóre z nich. Określone propozycje uczelnia dedykuje uczestnikom w wieku 16-18 lat, jednak spora część pozbawiona jest ograniczeń wiekowych.

 

London College of Fashion, Wielka Brytania

Organizacja kursów wakacyjnych LCF wygląda podobnie jak w Central Saints Martins (obie uczelnie należą do University of Arts London). Program różni się większym wyborem tematyki spoza dziedzin kreatywnych. Znajdziemy tu więc marketing i PR czy kupiectwo i merchandising. Kursy różnią się długością trwania i cenami.

 

Instituto Marangoni, Włochy/Wielka Brytania/Francja

Włoska uczelnia organizuje kursy przygotowawcze dla młodych osób rozważających naukę danej dziedziny na poziomie akademickim. Poza tym dostępny jest również szeroki wybór zajęć tematycznych podzielonych według długości trwania (1, 2 lub 3 tygodnie). Letnie kursy odbywają się w kilku europejskich miastach – Londynie, Paryżu, Mediolanie czy Florencji.

 

Kingston University London, Wielka Brytania

Uniwersytet organizuje kilkudniowy kurs projektowania dla osób na każdym poziomie zaawansowania. Mile widziani są tu kandydaci na studia wyższe oraz pasjonaci z ambicjami zdobycia nowych umiejętności. Kingston proponuje także inny (dwutygodniowy) program, który obejmuje nie tylko wykłady i ćwiczenia, ale również wizyty w londyńskich sklepach, studiach projektowanych oraz na wystawach.

 

ESMOD, Francja

Mimo że szkoła ma siedziby w wielu miastach, wakacyjne kursy odbywają się w Paryżu. Jedynym warunkiem do wzięcia udziału jest skończone 16 lat. Wybrać można spośród różnych wariantów długości trwania i liczby godzin. Warto zwrócić uwagę, że poza standardowym programem projektowania odzieży uczelnia oferuje dwa inne – projektowania wzorów i biznesowy.

A co po wakacjach? Pamiętajcie, że prowadzimy kursy i studia podyplomowe na Uczelni Łazarskiego. Rekrutacja na drugą edycję szkoły podyplomowej już ruszyła, a od października otwieramy dla Was aż siedem kursów związanych z modą i biznesem. Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.