Urban Outfitters już wkrótce w Polsce! Gdzie otworzy swój pierwszy sklep?

308
kampania Urban Outfitters / źródło: fashiongonerogue.com

Kolejna popularna marka wchodzi na polski rynek! Wkrótce w naszym kraju zostanie otwarty pierwszy sklep amerykańskiej firmy Urban Outfitters.

Pierwszy salon Urban Outfitters w Polsce będzie zlokalizowany w warszawskiej Elektrowni Powiśle. Będzie to jednocześnie pierwszy sklep amerykańskiego brandu w regionie Europy Środkowej.

Warszawski salon Urban Outfitters ma zostać zlokalizowany na dwóch poziomach. Na powierzchni prawie 900 metrów kwadratowych znajdziemy ubrania, dodatki oraz liczne gadżety, zarówno sygnowane logo marki oraz te, pochodzące z marek zewnętrznych. W asortymencie Urban Outfitters odnaleźć można liczne książki, kosmetyki, płyty winylowe, akcesoria dla zwierząt czy sprzęt elektroniczny.

Marka Urban Outfitters istnieje na rynku od niemal 50 lat. Firma powstała w 1970 w Filadelfii, a jej pierwszy sklep przypominał bardziej miejsce spotkań miejscowych studentów, niż butik z prawdziwego zdarzenia. Od tego czasu firma rozwinęła swą sieć na tyle, że stała się jedną z najpopularniejszych globalnych marek odzieżowych. Obecnie jest w posiadaniu 200 sklepów w USA, Kanadzie i Europie Zachodniej.

Przypomnimy, że ostatnio potwierdzono również informację na temat wejścia do Polski dwóch popularnych marek grupy H&M: Weekday i Monki. Sklep Weekday, podobnie jak Urban Outfitters, ma być zlokalizowany w warszawskiej Elektrowni Powiśle. Monki, z kolei, planuje otworzyć się w Polsce w dwóch lokalizacjach: w Krakowie i w Katowicach.

>>> Zobacz również: Birkenstock: odkrywamy tajemnice produkcji kultowego obuwia