Czy Top Model to szkółka celebrytów?

681
źródło: Instagram.com (porcelanovva, klaudia_el_dursi)

Byli uczestnicy Top Model dzielą się na 3 grupy: zapomnianych, po cichu robiących karierę w modzie i… influencerów. Czy najnowsza edycja wyhoduje nowych celebrytów? Wszystko na to wskazuje. Szczególnie, że wśród tych, którzy pozytywnie przeszli casting są ludzie, którzy są już z gwiazdorskim światem oswojeni…

Top Model zaliczało w swojej historii wiele wzlotów i upadków. Niejednokrotnie program musiał walczyć o oglądalność, jednak ostatnie sezony cieszą się sporą popularnością nie tylko wśród widzów telewizyjnych, ale również w social mediach. Fani z zapałem komentują kolejne odcinki, mimochodem odkrywając przed publiką niewyjawione w telewizji sekrety uczestników. W epoce social mediów nikt przecież nie jest anonimowy.

Ostatnio przekonała się o tym Klaudia El Dursi, która jeszcze nie zdążyła wejść do domu Top Model, a już wywołała sporo kontrowersji. Polsko-libańska piękność zdobyła serca jurorów i „złoty bilet” gwarantujący miejsce w finałowej 14-stce bez udziału w boot campie. Niemalże od razu po emisji odcinka z castingiem Klaudii w social mediach zawrzało. Okazało się bowiem, że El Dursi nie jest wcale nieśmiałą mamą 2-ki dzieci, która o modelingu wie tyle, co nic. Internauci szybko wychwycili, że Klaudia ma na koncie nie tylko spore grono znanych koleżanek (w tym Natalię Siwiec), ale również sesję w Playboyu i wizyty na warszawskich celebryckich imprezach. Teraz do jej „osiągnięć” możemy dodać ponad 100 tysięcy obserwatorów na Instagramie.

View this post on Instagram

#dziendoberek ? ?

A post shared by Klaudia El Dursi (@klaudia_el_dursi) on

Na castingu, który został wyemitowany w poniedziałek pojawiła się również Anna Jaroszewska. Dziewczyna wprawdzie nie ukrywała, że ma doświadczenie związane z modelingiem, jednak nie wspomniała, że od jakiegoś czasu również jako influencerka. Anna wystąpiła nawet w kampanii marki Maybelline i jest zapraszana na branżowe eventy. Prywatnie zna się z innymi gwiazdami Instagrama, w tym z… Żakliną Tạ Đình – uczestniczką ostatniej edycji Top Model.

Czy dziewczyny zrobią karierę w modelingu? Tego jeszcze nie wiemy, ale możemy już zakładać, że miano gwiazd tej edycji mają jak w banku. Jesteśmy ciekawi, czy dołączą do grona znanych byłych uczestników show. Największe rzesze fanów na Instagramie uzbierali do tej pory Ola Żuraw, Kasia Szklarczyk, Radek Pestka, Sophie i Szymon Reich, Adam Boguta, Osi Ugonoh, Żaklina Tạ Đình i Patryk Grudowicz, których można już nazywać idolami nastolatków. Z kolei celebryckie grono chętnie odwiedzające ścianki i występujące w różnorakich reality show zasiliły między innymi Marcela Leszczak i Justyna Pawlicka.

A kogo tym razem „wychowa” na celebrytę dom Top Model? My mamy już pewne typy. Będziemy śledzić kolejne odcinki i trzymać rękę na pulsie.

Zobacz również: „Liczę na to, że zmienimy świadomość społeczną. Trochę zmienimy świat na lepsze.” WYWIAD z modelką Cleo Ćwiek