Zalando

Ta londyńska marka zdobywa pierwszą nagrodę Zalando Visionary Award! Otrzyma 50 tys. euro!

Zalando, jedna z wiodących europejskich platform modowych i lifestylowych, ogłosiła dziś – we współpracy z Copenhagen Fashion Week – markę Paolina Russo zwycięzcą pierwszej nagrody Zalando Visionary Award 2023.

Londyńska marka, założona w 2021 roku przez Paolinę Russo i Lucile Guilmard, wyróżnia się wyjątkowo kreatywnym podejściem do dzianiny, a za cel stawia sobie wypracowanie rzemieślniczych praktyk przyszłości. Paolina Russo udowadnia swoje wizjonerskie podejście i zaangażowanie w innowacje poprzez ciekawe i uniwersalne kolekcje, które łączą tradycyjne techniki z przemysłowym procesem produkcji, wypełniając lukę między rękodziełem a technologią i przesuwając granice projektowania. 

Jury było pod szczególnym wrażeniem podejścia marki do współpracy ze swoimi dostawcami. Paolina Russo traktuje każde ogniwo łańcucha dostaw jak kreatywnego partnera. Właścicielki odwiedzają producentów w fabrykach, gdzie poznają cały proces powstawania ubrań, co pozwala im się uczyć i zyskiwać doświadczenie u samego źródła. Efektem tego podejścia są projekty, które zmieniają tradycyjne postrzeganie dzianiny.

Ponadto marka pokazała jak istotne jest dla niej środowisko naturalne i to jaki ma na nie wpływ, kładąc nacisk na korzystanie ze sprawdzonych źródeł, użycie naturalnych, pojedynczych włókien i współpracę z certyfikowanymi producentami.

Jesteśmy naprawdę podekscytowani otrzymaniem nagrody Zalando Visionary Award. Spełnienie wysokich wymagań takiej nagrody przybliża nas do naszego celu: modernizacji rzemiosła i zredefiniownia tradycyjnych technik poprzez innowacje i odpowiedzialne produkty modowe. Zwycięstwo zachęca nas do dalszego budowania zrównoważonej marki i prowadzenia jej w alternatywny sposób, który nie przyczynia się do dalszego pogłębiania negatywnego wpływu branży modowej. Nie możemy doczekać się pierwszego pokazu na wybiegu i podzielenia się naszą pracą z szerszą publicznością – przyznaje Paolina Russo, zwyciężczyni.

Zwycięzca nagrody Zalando Visionary Award został wybrany przez międzynarodowe jury składające się z wiodących ekspertów, przedstawicieli Zalando i komitetu pokazowego Copenhagen Fashion Week, w tym Sustainability and Brand Advisor, Dio Kurazawy; VP Creative and Buying w Highsnobiety, Herberta Hofmanna; Stylistki mody, Leah Abbott; Director of Designer & Luxury w Zalando, Leny-Sophie Röper i CEO Copenhagen Fashion Week, Cecilie Thorsmark. 

Zdobywczyni nagrody, Paolina Russo otrzyma sumę 50 000 euro i możliwość zaprezentowania swojej kolekcji na Copenhagen Fashion Week w sierpniu 2023 roku w ramach oficjalnej agendy pokazów. Ponadto, Zalando zapewni wsparcie finansowe produkcji pokazu, by przenieść wizje Paouliny Russo na wybieg, podkreślając swoje zaangażowanie w tworzenie mody przyszłości.

Z przyjemnością ogłaszamy Paolinę Russo pierwszą laureatką nagrody Zalando Visionary Award. Wśród licznych postępowych i innowacyjnych zgłoszeń od wielu talentów, Paolina Russo wyróżniała się uderzającym kunsztem i zaangażowaniem w tworzenie kolekcji, które łączą tradycyjne ręczne projekty z futurystyczną estetyką, tworząc wybór żywych wzorów i kształtów. Z niecierpliwością czekam na pokaz kolekcji na wybiegu w sierpniu podczas Copenhagen Fashion WeekLena Sophie Röper, Director of Designer & Luxury w Zalando.

Tagi

Newsletter

FASHION BIZNES