Stella McCartney rozpoczyna współpracę z Fashion for Good

136
źródło: checktherunway.com

Stella McCartney podjęła kolejny inspirujący krok ku bardziej odpowiedzialnej modzie. Tym razem projektantka zdecydowała się na współpracę z organizacją Fashion for Good.

Fashion for Good rozpoczęło współpracę ze Stellą McCartney – jednym z najważniejszych głosów w modzie odpowiedzialnej. Głównym celem zarówno projektantki, jak i organizacji, jest dobro środowiska, zrównoważony rozwój i dbanie o etyczne wartości w biznesie.

Partnerzy Fashion for Good pracują wspólnie nad innowacyjnymi metodami produkcji odzieży, które nie szkodzą środowisku. Ważną rolę gra w niej również dbałość o przejrzystość łańcucha dostaw. Organizacja skupia marki, producentów, sprzedawców detalicznych, dostawców, sponsorów i organizacje non-profit. Wśród jej partnerów znajdują się takie marki jak Adidas, C&A, Zalando czy grupy PVH i Kerring.

>>> Przeczytaj również: Nowe logo – nowe życie marki?

Współpraca Fashion for Good z projektantką trwa od kilku miesięcy, ale dopiero teraz została ogłoszona w oficjalnym oświadczeniu. Nieustannie poszukujemy innowacyjnych sposobów, by nasza marka stała się bardziej zrównoważona. Dołączenie do Fashion for Good nam w tym pomoże – mówi o współpracy Stella McCartney. – Razem możemy stworzyć nową generację technologii i inspirować do zmian w branży mody.

Efekty tej współpracy będzie można zobaczyć 5 października w Amsterdamie podczas Fashion for Good Experience – pierwszego interaktywnego muzeum, poświęconemu zrównoważonemu rozwojowi w modzie. Będzie w nim można obejrzeć sukienkę zaprojektowaną przez McCartney. Została ona uszyta z bawełny Iris i ufarbowana metodą Colorfix, która nie zanieczyszcza środowiska i nie przyczynia się do marnotrawstwa wody.

Współpraca z Fashion for Good to jedno z wielu działań McCartney na rzecz bardziej etycznej i ekologicznej mody. Projektantka – prywatnie weganka – nie używa skóry i futer w produkcji swojej odzieży oraz nie sprzedaje perfum w Chinach na znak protestu wobec tamtejszej polityki testowania kosmetyków na zwierzętach. W 2004 roku zaczęła długoletnią współpracę z marką Adidas, dla której projektuje ekologiczne ubrania sportowe. Rok później zaprojektowała kolekcję dla H&M, w całości stworzoną z organicznej bawełny. McCartney od lat współpracuje z organizacjami takimi jak PETA, Ethical Trading Initiative i Natural Resources Defence Council.