noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
Jaki jest limit transakcji na vinted bez podatku?

Sprzedasz ponad 30 produktów na Vinted – dowie się o tym fiskus

REKLAMA
noSlotData

Rząd przyjął projekt ustawy, która nakłada na platformy sprzedażowe obowiązek raportowania do urzędów skarbowych o osobach często sprzedających w internecie – wynika z informacji na stronie KPRM. Nowe przepisy mają wejść w życie 1 lipca 2024 roku.

Rząd wprowadza nowe przepisy, które zaostrzą kontrolę nad dochodami z e-commerce. Platformy sprzedażowe, takie jak Allegro, OLX czy Vinted, będą zobowiązane do przekazywania fiskusowi informacji o sprzedawcach, którzy regularnie dokonują transakcji na ich platformach. Dotychczas platformy cyfrowe nie miały obowiązku raportowania fiskusowi informacji o swoich użytkownikach, co ułatwiało unikanie opodatkowania.

Limit transakcji na Vinted. Urząd skarbowy będzie sprawdzać sprzedaż użytkowników Vinted, OLX, Allegro.
Urząd skarbowy będzie sprawdzać sprzedaż użytkowników Vinted, OLX, Allegro / fot. mat. prasowe Vinted

Więcej o skutecznej sprzedaży na Vinted przeczytasz na LaMode.Info

Vinted pod lupą fiskusa

Celem zmian jest stworzenie jednolitego systemu sprawozdawczości finansowej w całej Unii Europejskiej. Umożliwi to lepszą kontrolę nad przepływem informacji i utrudni ukrywanie dochodów przed fiskusem. Nowe obowiązki obejmą platformy, które umożliwiają sprzedaż towarów, świadczenie usług, wynajem nieruchomości i środków transportu.

Informacje przekazywane do urzędów skarbowych będą obejmować dane identyfikacyjne sprzedawcy, liczbę i wartość transakcji oraz rodzaj sprzedawanych towarów lub usług.

Obowiązek raportowania będzie dotyczył sprzedawców, którzy w ciągu roku dokonali co najmniej 30 transakcji o łącznej wartości przekraczającej 2 tys. euro. Drobni i okazjonalni sprzedawcy nie będą objęci nowymi przepisami.

Nowe przepisy mają wejść w życie 1 lipca 2024 roku.

Przeczytaj również: Vinted prosi o skan dowodu osobistego. Co zrobić?

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
Tagi

vinted

REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES