REKLAMA
rossmann prezes

Rossmann: nowy prezes zapowiada przyspieszenie ekspansji

REKLAMA
REKLAMA

Zmiany na stanowisku prezesa Rossmann w Polsce. Po 24 latach z funkcją żegna się Marek Maruszak. Jego miejsce zajmie Marcin Grabara, który od 24 maja oficjalnie przejmie stery w Rossmann SDP sp z.o.o.

Marcin Grabara związany jest z firmą Rossmann od 1997 roku. Swoją karierę rozpoczął na stanowisku stażysty w dziale zakupów, by po sześciu latach objąć stanowisko dyrektora tego działu. Od 2004 roku zasiada w zarządzie Rossmana, a jako wiceprezes spółki odpowiadał za sekcje komercyjne, tj. działy zakupów i marketingu.

 Bez wątpienia jesteśmy integralną częścią rynku drogeryjnego w Polsce, co pokazuje, jak imponujący sukces odnieśliśmy w ciągu ostatnich 30 lat. Staliśmy się synonimem drogerii w naszym kraju, cieszymy się, gdy Polacy mówią, że idą „do Rossmanna”, a nie po prostu do drogerii. Zamierzamy przyśpieszyć naszą ekspansję i do 2025 r. mieć 2000 sklepów 

– powiedział prezes Marcin Grabara.

Nowy prezes Rossmann SDP sp z.o.o. planuje zainwestować 1,5 mld zł w rozwój firmy. Celem na najbliższe kilkanaście miesięcy jest otwarcie kolejnych 800 drogerii stacjonarnych oraz sukcesywne powiększanie tych istniejących. Prioryterem Marcina Grabary będzie również utrzymanie pozycji lidera na rynku, w tym również w dziedzinie e-commerce. W planach jest również nacisk na nowoczesne technologie (aplikacja Rossmann PL i kasy samoobsługowe już dziś są najwyżej oceniane przez klientów) oraz rozbudowa infrastruktury logistycznej. Ambicją nowego prezesa jest również zdobycie pozycji lidera w rankingu najbardziej pożądanych pracodawców w Polsce. 

Na stanowisku prezesa Marcin Grabara zastąpi Marka Maruszaka, który po 24-latach pełnienia tej funkcji odchodzi na emeryturę. 

Przeczytaj również: Deficyt handlu tekstyliami i odzieżą w UE wzrósł w 2022 r. o 48 proc. [raport Euratex]

Zdjęcie główne: mat. prasowe

Tagi

Rossmann

REKLAMA
REKLAMA

Newsletter

FASHION BIZNES