REKLAMA
Robert Lewandowski - kapitan reprezentacji polski w piłkę nożną mężczyzn i Anna Lewandowska - trenerka, influencerka, sportowiec. Małżeństwo Lewandowskich.

Robert Lewandowski kontra Anna Lewandowska. Kto królował w sieci w 2023 roku?

REKLAMA

Robert Lewandowski i Anna Lewandowska to słynna para, która nie tylko dominuje na sportowych arenach, ale i w mediach społecznościowych. Teraz stanęli ramię w ramię w walce o tytuły najpopularniejszych influencerów 2023. Kto wyszedł z niej zwycięsko? Ranking See Blogers rozwiewa wszelkie wątpliwości. 

See Blogers we wsparciu Influ Tool opublikowało raport z zestawieniem najpopularniejszych influencerów w Polsce za rok 2023. Przy tworzeniu rankingu wzięto pod uwagę szereg czynników, które wpływają na widoczność influencera w sieci i jego oddziaływanie na odbiorców.

Dla twórców internetowych (youtuberów, instagramerów, tiktokerów) kluczowym czynnikiem był wskaźnik zaangażowania (engagement) dla ich głównego kanału. Oznacza to, że brano pod uwagę liczbę polubień, komentarzy, udostępnień i innych interakcji w odniesieniu do liczby obserwujących.

W przypadku osób publicznych, sportowców oraz w kategorii Influencer roku brano pod uwagę wskaźnik popularności (popularity). Jest to ważona średnia sumy polubień, komentarzy i udostępnień we wszystkich kanałach, z których korzysta influencer. Dodatkowe czynniki brane pod uwagę w badaniu to: liczba obserwujących, popularność pod względem liczby polubień, udostępnień i komentarzy, średnia liczba interakcji z pojedynczym wpisem oraz liczba odwiedzin bloga (w przypadku blogerów).

Robert Lewandowski – ilu ma fanów?

Robert Lewandowski po raz kolejny udowadnia swoją dominację w mediach społecznościowych, zajmując pierwsze miejsce w rankingu Influencer Roku 2023. Kapitan reprezentacji Polski w piłce nożnej mężczyzn zgromadził 70 milionów fanów, a wskaźnik jego popularności osiągnął  135,3 mln. Tuż za nim plasuje się Wersow, która również powtarza swój sukces z ubiegłego roku. Na podium wskakuje natomiast Hanna Puchalska, znana jako Hi Hania, detronizując Annę Lewandowską, która spadła na 10. pozycję.

Robert Lewandowski nie zwalnia tempa, po raz kolejny triumfując również w rankingu TOP 100 Sportowiec 2023. Na drugim miejscu podium stanęła Iga Świątek. Trzecie miejsce wywalczyła natomiast Maja Kuczyńska.

Ranking TOP 10 Najpopularniejszych osób 2023

 1. Robert Lewandowski
 2. Wersow
 3. Hi Hania
 4. Mili0nerka
 5. Friz
 6. Olga Grzebielec
 7. TechnoStrefa
 8. Świeży Bartek
 9. Książulo
 10. Anna Lewandowska

Anna Lewandowska najpopularniejszą osobą publiczną

Ranking Popularności Osób Publicznych 2023 nie przyniósł zmian na szczycie. Anna Lewandowska (wskaźnik popularności 22,1 mln, liczba fanów 9,6 mln) i Doda (wskaźnik popularności 17,7 mln, natomiast liczba fanów 4,5 mln) po raz kolejny udowodniły swoją ogromną siłę oddziaływania w mediach społecznościowych.

Martyna Wojciechowska, która w 2022 roku zajmowała trzecie miejsce, spadła na siódmą pozycję. Wyprzedziły ją Sanah (6. miejsce) i Julia Wieniawa (9. miejsce). Co interesujące, w tym roku 9 na 10 pozycji przypadło kobietom. Jedyny mężczyzna w zestawieniu – Kuba Wojewódzki, znalazł się na jego ostatniej 10. pozycji.

Przeczytaj również: Wizerunek Polki wart niemal miliard złotych. Kim są najlepiej wyceniane kobiece nazwiska 2023?

Ranking TOP 10 osoby publiczne 2023:

 1. Anna Lewandowska
 2. Doda
 3. Sylwia Dąbrowska
 4. Roksana Węgiel
 5. Klaudia Halejcio
 6. Sanah
 7. Martyna Wojciechowska
 8. Young Leosia
 9. Julia Wieniawa
 10. Kuba Wojewódzki

Influencerzy 2023: którzy twórcy rządzą w sieci?

Kasia Tusk z blogiem Make Life Easier po raz kolejny triumfuje w rankingu Blogerzy 2023. Na podium znalazły się również Paulina Jagodzińska i White Plate. Wśród Youtuberów nastąpiła zmiana warty. Budda wyprzedził Konopskyy’ego i Kartona, stając się najpopularniejszym twórcą na tej platformie. Na TikToku niezmiennie króluje Lexy Chaplin. Tuż za nią plasują się Świeży Bartek, a także duet Marley and Kuba.

Zdjęcie główne: Instagram @annalewandowska @_rl9

Przeczytaj również: Ranking 10 najbogatszych Polek 2023

REKLAMA

Newsletter

FASHION BIZNES