noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
Kampania Vhernier

Richemont rozszerza portfolio o producenta biżuterii

REKLAMA
REKLAMA
noSlotData

Richemont, szwajcarski holding działający w branży dóbr luksusowych, ogłosił porozumienie w sprawie nabycia 100 proc. udziałów włoskiego domu jubilerskiego. Przejęcie następuje w ramach transakcji prywatnej.

Richemont przejmuje włoski dom jubilerski: kto zasili holding ?

Domem mody, który dołączy do portfolio holdingu Richemont jest obecna na rynku od czterdziestu lat włoska marka Vhernier. Znana jest ona z nowoczesnej estetyki inspirowanej krzywiznami ludzkiego ciała, wykorzystywania podstawowych form nowoczesnej rzeźby, a także z niezwykłego połączenia tradycyjnych metali szlachetnych i klejnotów z niekonwencjonalnymi materiałami, takimi jak tytan, brąz i heban.

Jest to zatem podmiot z ofertą odmienną od tej proponowanej przez luksusowych jubilerów, takich jak Cartier i Van Cleef & Arpels. Biżuteria Vhernier w całości wykonywana jest ręcznie w zakładzie w Valenza, skąd pochodzi marka. Dotychczas sprzedawana była za pośrednictwem wysoce selektywnej sieci butików monobrandowych i ekskluzywnych sklepów multibrandowych, głównie w Europie i Stanach Zjednoczonych.

 Cieszymy się, że możemy powitać utalentowany zespół Vhernier w rodzinie Richemont. Z niecierpliwością czekamy na współpracę, aby w pełni wykorzystać potencjał tego wyjątkowego Maison na kwitnącym rynku markowej biżuterii – powiedział prezes holdingu Richemont, Johann Rupert. Wtórował mu dyrektor generalny Vhernier, Carlo Traglio. – Jesteśmy szczęśliwi dołączając do rodziny Richemont. Niekwestionowanego lidera w dziedzinie biżuterii designerskiej. Jesteśmy przekonani, że jeszcze mocniej rozkwitniemy dzięki doświadczeniu luksusowej grupy – podsumował CEO włoskiego domu jubilerskiego.

Transakcja nie będzie miała istotnego wpływu finansowego na skonsolidowane aktywa netto ani wynik operacyjny Richemont za rok kończący się 31 marca 2025 r. Wyniki spółki Vhernier będą prezentowane w obszarze biznesowym Jewellery Maisons.

Przeczytaj również: LVMH przejmuje włoskie imperium kosmetyczne

Pexels

O Richemont

Compagnie Financière Richemont SA to szwajcarski holding działający w branży dóbr luksusowych. Został on założony w 1988 roku przez Rembrandt Group Ltd. Przedsiębiorstwo jest drugą co do wielkości grupą w branży towarów luksusowych pod względem wartości rynkowej na świecie. W 2014 roku spółka Richemont zajęła 371 miejsce w rankingu największych firm na świecie Global 2000 magazynu Forbes. Przedsiębiorstwo działa w sektorze luksusowych zegarków, biżuterii, dóbr skórzanych i odzieżowym.

Zdjęcie główne: kampania Vhernier

Przeczytaj również: Gdzie kupić biżuterię vintage?

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES