REKLAMA
Biały zegarek Bioceramic MoonSwatch MISSION TO THE MOONPHASE od marki Swatch z motywem Snoopy.

Nowy zegarek MoonSwatch – księżycowa przygoda na nadgarstku

REKLAMA

„Houston, Bioceramic MoonSwatch MISSION TO THE MOONPHASE wylądował. Nowy model, cały na biało dla uczczenia pełni, bez problemów dotarł na księżyc, w ustalone miejsce i o ustalonym czasie.”

Dwa lata po rozpoczęciu współpracy OMEGA X SWATCH, do kultowej kolekcji dodano nowy zegarek z nielimitowanej serii. Podobnie jak jedenaście modeli Bioceramic MoonSwatch przedstawiających planety oraz jedenaście modeli Mission to Moonshine Gold, ten nowy zegarek wyposażony jest w funkcję chronografu. Wisienką na torcie jest funkcja faz księżyca, prawdopodobnie najbardziej poetycka ze wszystkich komplikacji zegarmistrzowskich. Stąd nazwa Full Moon (księżyc w pełni) i jednolicie biały kolor. Po raz pierwszy w swojej historii marka Swatch połączyła fazy księżyca z chronografem.

Kosmiczna podróż z Bioceramic MoonSwatch

Model Bioceramic MoonSwatch MISSION TO THE MOONPHASE jest kolejnym ukłonem w stronę marki OMEGA, z leżącą na księżycu postacią Snoopy’ego na tarczy faz, która porusza się w mniejszej tarczy położonej na godzinie 2. Na elemencie przesłaniającym tarczę z fazami księżyca i na samej tarczy znajduje się ukryty cytat z komiksu o Snoopy’m, otoczony półksiężycami i gwiazdami, widoczny w świetle UV. Snoopy jest maskotką NASA od roku 1960. Najbardziej prestiżowe wyróżnienie przyznawane przez Amerykańską Agencję Kosmiczną osobom i instytucjom za nadzwyczajne osiągnięcia związane z bezpieczeństwem lotu załogowego lub sukcesem misji nosi nazwę Silver Snoopy Award. Ta prestiżowa nagroda została w roku 1970 przyznana OMEGA za rolę, jaką marka odegrała w historii badań kosmosu, w tym za ważny wkład w bezpieczne sprowadzenie załogi Apollo 13 na Ziemię.

W roku 1970 wybuch zbiornika z tlenem podczas misji Apollo 13 zagroził życiu astronautów. Jednym z wielu wyzwań, jakim musiała sprostać załoga, było odmierzenie dokładnie 14 sekund pracy silników, co miało umożliwić powrót na Ziemię. Kosmonauci dysponowali na szczęście zegarkiem OMEGA z chronografem, modelem Speedmaster Moonwatch, dzięki któremu mogli dokonać pomiaru. Jednak to nie wszystko: w maju roku 1969 misja Apollo 10, której zadaniem było dokonanie wstępnego rozpoznania przed planowanym lądowaniem na księżycu, miała przyjrzeć się powierzchni księżyca i „snoop around” (powęszyć) dla znalezienia miejsca na lądowisko dla Apollo 11. Moduł księżycowy nazwano więc Snoopy. Od tamtej pory astronauci traktują postać Snoopy’ego jak talizman.

Przeczytaj również: O tej torebce mówi cały Internet! W 99 procentach składa się z … powietrza

Mission to the Moonphase

Wszystkie najważniejsze cechy oryginalnego Speedmaster Moonwatch, pierwszego zegarka, który poleciał na księżyc, znaleźć można także w Bioceramic MoonSwatch MISSION TO THE MOONPHASE: asymetryczna koperta, słynny bezel ze skalą tachometru z kropką nad 90 i typowe dla Speedmaster mniejsze tarcze.

Zegarek Bioceramic MoonSwatch MISSION TO THE MOONPHASE ma na deklu opis misji, a na tarczy i koronce logotypy OMEGA X SWATCH. Na osłonie baterii znajduje się księżyc inspirowany kreskówką ze Snoopy’m. Pasek VELCRO© jak ze skafandra kosmicznego dopełnia gwiezdny wizerunek.

Legendarny Moonwatch marki OMEGA jest poszukiwanym modelem kolekcjonerskim. Kolekcja Swatch Bioceramic MoonSwatch przybliża ten kultowy model fanom na całym świecie. Wersja z fazami księżyca stanowi idealne odbicie radości życia i filozofii innowacji marki Swatch. Tak jak wszystkie modele będące efektem współpracy OMEGA X SWATCH, Bioceramic MoonSwatch MISSION TO THE MOONPHASE wykonany jest z opatentowanego materiału Bioceramic, wyjątkowego połączenia w dwóch trzecich ceramiki i w jednej trzeciej materiału bio pozyskiwanego z oleju rycynowego.

Zegarek Bioceramic MoonSwatch MISSION TO THE MOONPHASE dostępny będzie od 26 marca wyłącznie w wybranych salonach firmowych Swatch. Tak jak w przypadku całej kolekcji Bioceramic MoonSwatch, jedna osoba może zakupić w jednym salonie Swatch tylko jeden zegarek dziennie.

Więcej o modnych zegarkach na 2024 można przeczytać na MiuMag.pl

Tagi

Swatch

REKLAMA

Newsletter

FASHION BIZNES