REKLAMA
Coperini - torebka z powietrza - viral w sieci

O tej torebce mówi cały Internet! W 99 procentach składa się z … powietrza

REKLAMA

99 proc. powietrza i 1 proc. szkła. Jak to możliwe, by stworzyć z tego torebkę? Coperini jak zwykle zaskakuje i nic dziwnego, że kolejny projekt marki stał się viralem w sieci. Oto najlższejsza torebka świata!

Paryż, rok 2023. Bella Hadid stała się gwiazdą futurystycznego spektaklu, kiedy ubrana jedynie w bieliznę, kroczyła po wybiegu, gdy spryskano ją specjalnym płynem. Ten, zastygając na jej ciele, stworzył białą sukienkę z odważnym rozcięciem do uda. Innym razem oglądaliśmy futurystyczne psy-roboty. Kolejnym – koronkowe suknie zdobione trójwymiarowymi kwiatami. Do grona viralowych pomysłów Coperini dołączyła właśnie … torebka z powietrza. 

Przeczytaj również: Tego pokazu nie zobaczysz w sieci. Siostry Olsen powiedziały „nie” mediom społecznościowym

Coperni podbija niebo: kosmiczna kolekcja AW2024

Paryski dom mody Coperni znów zachwyca i zaskakuje. W swojej najnowszej kolekcji jesień/zima 2024 marka zabiera nas w podróż do gwiazd, prezentując futurystyczne ubrania i akcesoria inspirowane kosmosem.

Na wybiegu królowały szpilki w kształcie gwiazdek, monolityczne kopertówki, a sukienki przypominające kosmiczne koce opływały modelki niczym mgławice. Bufiaste spódnice przywodziły na myśl pierścienie Saturna, a całość tworzyła nieziemską atmosferę.

Viralowy hit: Air Swipe Bag

Gwiazdą show bezapelacyjnie stała się jednak Air Swipe bag. Półprzeźroczysta, owalna torebka, będąca flagowym krojem marki, została wykonana z najlżejszego stałego materiału na Ziemi. Air Swipe wygląda niczym skradziona ze statku kosmicznego lub wyjęta z filmu science fiction. Praktycznie przeźroczysta, zrobiona w 99% z powietrza i 1% ze szkła, zaszokowała świat mody.

Według zespołu kreatywnego Coperni, szklany element to w rzeczywistości nanomateriałowy aerożel krzemionkowy, który opisują jako “bardzo delikatny (ale niekruchy)”. Ten niezwykły materiał, wcześniej wykorzystywany przez NASA do zbierania pyłu gwiezdnego, stał się teraz najnowszym przełomem w modzie. Aerożel krzemionkowy jest w stanie wytrzymać ekstremalne temperatury i ciśnienie 4000 razy większe od jego ciężaru.

Opracowany został przez profesora Ioannisa Michaloudisa – badacza i artystę wizualnego, który przoduje we wdrażaniu aerożelu krzemionkowego w sztukach plastycznych. Air Swipe to największy obiekt, jaki kiedykolwiek stworzono przy użyciu tego nanomateriału, a waży zaledwie około 33 gramy.

Zdjęcie główne: Instagram @coperini

Przeczytaj również: Grupa Prada triumfuje. Sprzedaż Miu Miu wystrzeliła w górę o 82 proc.

REKLAMA
REKLAMA
Tagi
REKLAMA
REKLAMA

Newsletter

FASHION BIZNES