noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

DM BOŚ podniósł cenę docelową akcji CCC

REKLAMA
REKLAMA
noSlotData

Analitycy DM BOŚ, w raporcie z 21 kwietnia, podtrzymali rekomendację dla CCC na poziomie “kupuj“. Podwyższona została wycena akcji spółki w horyzoncie 12-miesięcznym.

Przeczytaj również: DM BOŚ podwyższył wycenę akcji LPP

DM BOŚ podwyższa wycenę akcji CCC

Wycena walorów CCC w horyzoncie 12-miesięcznym została podwyższona przez analityków DM BOŚ do 108,8 zł z 69,5 zł. Autorką raportu wydanego przy kursie 82,60 zł jest Sylwia Jaśkiewicz.

Od 10 grudnia, kiedy wydaliśmy rekomendację Kupuj, kurs akcji CCC wzrósł o 40 proc., niemniej pozostawiamy ją niezmienioną. Nasza wycena dla spółki w horyzoncie 12 miesięcy wzrasta o 57 proc. do 108,8 zł z 69,5 zł na akcję. Podwyższamy krótkoterminową rekomendację relatywną do Przeważaj (poprzednio Neutralnie), gdyż oczekujemy stosunkowo mocnych wyników finansowych za I kw. 2024/25 roku przy wsparciu jednorazowego zysku ze sprzedaży aktywów (magazyn Modivo o wartości księgowej na poziomie 25 mln zł wobec wartości rynkowej rzędu 62 mln zł) – napisano w raporcie.

Jak dodano, koncentracja prezesa CCC na biznesie pozwala mieć nadzieję na wzrost zysków i wspiera wizję poprawy sytuacji spółki. –Pomimo presji inflacyjnej na koszty spółka obniżyła koszty sprzedaży i ogólnego zarządu w marce CCC o 244 mln zł w ub. roku. Zważywszy na to osiągnięcie liczymy, że wprowadzone przez spółkę zmiany przyniosą efekty. Jednak naszym zdaniem z powodu wysokiego zadłużenia w krótkim okresie inwestycja w akcje CCC jest obarczona ryzykiem, które powinno się obniżyć, kiedy spółka zakończy restrukturyzację finansów (pod koniec II kw. br.) – napisano.

Rosną akcje notowanej na giełdzie w Hongkongu spółki Alibaba

PAP, Zdjęcie główne: mat. prasowy

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
Tagi

biznes

REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES