Nike prezentuje model Zoom Pegasus Turbo

Do rodziny Nike Air Zoom Pegasus dołącza nowy, super szybki model, stworzony w oparciu o wskazówki przekazane przez biegaczy – Nike Zoom Pegasus Turbo.

Inspiracją do stworzenia nowego modelu obuwia był model Zoom Vaporfly Elie 4%, czyli wiodący na rynku model startowy. W nowej propozycji Nike Zastosowano lekką podeszwę środkową ZoomX, która odpowiada za maksymalny zwrot energii oraz aerodynamiczny kształt podeszwy pod piętą.

Trzy fakty o piance Nike Zoomx

  • Zapewnia 85 proc. zwrotu energii – to więcej niż jakakolwiek inna pianka stosowana przez Nike.
  • To również najlżejsza pianka Nike (męski model w rozmiarze 44 waży 238 g, a damski model.
    w rozmiarze 39 – 196 g)
  • Obecnie stosowana jest w trzech modelach: Zoom Vaporfly Elite (który zadebiutował podczas próby bicia rekordu na dystansie maratońskim – Breaking2), Zoom Vaporfly 4% oraz Zoom Pegasus Turbo.
zdjęcie: mat. prasowe Nike

Obuwie pozbawione płytki węglowej w podeszwie

Nike Zoom Pegasus Turbo, w przeciwieństwie do modelu Vaporfly Elite 4%, nie posiadają płytki węglowej w podeszwie. Płytka zwiększa sztywność, pozwalając biegaczom dynamicznie odbić się od trasy. Daje wrażenie szybkości, ale jest także dość twarda. Według biegaczy takich Eliuda Kipchoge i Galen Ruppa, którzy startowali i wygrywali w tych butach najważniejsze maratony, są to idealne modele startowe, ale niekoniecznie sprawdzą się podczas codziennych treningów. Ponieważ pianka ZoomX dostarcza maksymalny zwrot energii, zapewnia biegaczom wrażenie dodatkowego komfortu, którego oczekują podczas codziennych treningów.

>>> Zobacz również: Nike osiąga wzrost sprzedaży i sukces na rynkach Ameryki Północnej

Analogia amortyzatora

Buty biegowe stanowią rodzaj amortyzatora dla ciała biegacza. Amortyzatory
w samochodach osobowych są stosowane, aby zapewnić większy komfort jazdy – tłumią wstrząsy oraz pomagają zachować kontrolę podczas jazdy po nierównym terenie. Natomiast amortyzatory w samochodach wyścigowych mają za zadanie utrzymać przyczepność pojazdu na torze dla większej prędkości oraz zwrotności w zakrętach. Podsumowując są różne typy amortyzatorów o określonych funkcjach, ale wszystkie są idealnie dostosowane do potrzeb pojazdu. Tak jak samochody, buty biegacza powinny być dostosowane do różnych rodzajów biegów, które wykonuje on w swoim planie treningowym.

Nike Zoom Pegasus Turbo będą dostępne globalnie od 2 sierpnia na nike.com.

zdjęcie: mat. prasowe Nike

Newsletter

FASHION BIZNES