noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
Miu Miu marką roku 2023 wg Lyst

Lyst ogłosił najgorętszą markę 2023 roku!

REKLAMA
noSlotData

The Year in Fashion, coroczny raport Lyst, właśnie się pojawił! Dostarcza on kompleksowy przegląd marek i trendów, które w bieżącym roku przykuły największą uwagę. Kto okazał się największym zwycięzcą 2023 roku? 

Przeczytaj również: Uniqlo: torba ze znanej sieciówki uznana za najgorętszy produkt Lyst. Kosztuje mniej niż 100 zł!

Lyst zdradza, kogo pożądaliśmy

Miu Miu modowym numerem jeden w 2023 roku. Pojawienie się na wybiegu Gigi Hadid i Troye Sivana podczas Tygodnia Mody w Paryżu oraz współpraca z New Balance i Church to kluczowe aspekty, które uczyniły Miu Miu najgorętszą marką 2023. Dane online tylko potwierdzają jej atrakcyjność i to drugi rok z rzędu: liczba wyszukiwań Miu Miu w Internecie wzrosła w czwartym kwartale o 39 proc. Do najbardziej pożądanych produktów zalicza się słynny moherowy kardigan, który odnotował 12 proc. wzrost zainteresowania, co tylko potwierdza sukces odnotowany przez Lyst w trzecim kwartale. Uwadze nie umknęły również satynowe baleriny i kontrowersyjne matki noszone na rajstopy, które szybko stały się viralami w sieci.

Anagram LOEWE został okrzyknięty najgorętszym logo roku, które uzupełnia prostą, luksusową estetykę brandu, ozdabiając basic’owe projekty. Ikonicznym produktem ze znakiem LOEWE stał się biały taknk top, najgorętsza pozycja drugiego kwartału, która wygenerowała wzrost wyszukiwań o 132 proc. 

Przeczytaj również: Kaszmirowy kardigan MiuMiu i kontrowersyjne Tabi Margieli. Lyst ujawnia, do czego wzdychają internauci

Lyst podsumowuje 2023: styl Y2K, baleriny i fenomen Tabi

Wielki powrót estetyki lat 2000. znalazł swoje odzwierciedlenie w popularności charakterystycznej mini spódniczki Miu Miu, która stała się trendem roku ze wzrostem o 133 proc. Stylistyka Y2K znalazła swoje odzwierciedlenie w propozycjach obuwniczych – swoje pięć minut ponownie miały baleriny. Najbardziej pożądanym modelem w tej kategorii okazał się siateczkowy model od Alaia. Uwagę internautów przykuły też wariacje od domów mody Bottega Veneta i The Row, gwarantując 56 proc. wzrost wyszukiwań. Bezapelacyjnym hitem wśród sneakersów okazały się adidas Samba, a konkretnie Wales Bonner. Stały się obiektem pożądania na całym świecie, o czym bez wątpienia stanowił ciągły status sold out. Szaleństwo na ich punkcie odzwierciedla szokujący wzrost wyszukiwań o 13 227 proc.

Wśród celebrytów Kylie Jenner została uznana za najlepiej ubraną, a Jennie Kim z Blackpink zgarnęła nagrodę „The Power Dresser”. Z kolei Rihanna i A$AP Rocky wyróżnili się mianem „Gorącej Pary” roku.

Najbardziej wpływowym zjawiskiem cyfrowym był „Tabi Swipper” – historię kradzieży ikonicznych butów od Maison Margiela obejrzało na platformie  TikTok ponad 178 milionów widzów. Dzięki temu liczba wyszukiwań butów Tabi wzrosła o 342 proc. Lyst zwrócił uwagę również na sylwetkę londyńskiej projektantki – Dilara Findikoglu została uznana za „Brand to Watch” 2023. 

Zdjęcie główne: Spotlight. Launchmetrics

Przeczytaj również: Kendall Jenner doceniona przez Forbesa. Czemu zawdzięcza swój sukces?

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES