Kolekcja DAISY DAY Walerii Tokarzewskiej – Karaszewicz

Kolekcja Daisy Day Walerii Tokarzewskiej-Karaszewicz na sezon letni 2018 składa się z siedemnastu sylwetek. Ubrania zostały uszyte z jedwabiu, żakardów, satynowych bawełn, zwiewnych, lekko transparentnych szyfonów. Zdobienia wykonane są z cekinów, koralików, szklanych i akrylowych kryształów. W kolekcji występuje również autorska biżuteria- duże cekinowe i kwiatowe kolczyki, pierścionki z wiodącym motywem kwiatowym i duże kolorowe naszyjniki.

DAISY DAY

Wszystkie tkaniny i produkty występujące w kolekcji zostały sprowadzone z Azji. Cała kolekcja została wykonana własnoręcznie przez projektantkę. Inspiracją do stworzenia kolekcji była miłość Walerii do kwiatów, które są integralną częścią lata, oraz ich bogatej i różnorodnej kolorystyki. W ubraniach widać również zamiłowanie do rękodzieła, objawiające się w mnogości kwiatowych zdobień, którymi są wyszyte elementy odzieży. Motyw kwiatowy pojawia się w total looku – kwiaty zdobią długie rękawiczki, płaszcze, spodnie, spódnice, koszule, sukienki: są wszędzie, nadruki, jak i same falbany przypominające formą kwiaty, pojawiają się w przeróżnych wielkościach, gęstościach, barwach i aranżacjach. Nadruki na części odzieży zabierają nas w sentymentalną podróż do szafy babci i zdobywają nowy modowy wymiar.

Waleria Tokarzewska-Karaszewicz, polska projektantka młodego pokolenia, stylistka i podróżniczka. Dyplom projektanta obroniła w 2015 roku w Krakowskich Szkołach Artystycznych na kierunku Artystycznego Projektowania Ubioru. Jest autorką ośmiu kolekcji. Wszystkie one od początku do końca wykonuje własnoręcznie. Jej markę cechuje wielobarwność, eklektyzm, mnogość zdobień, awangarda, najwyższa jakość tkanin i produktów użytych w projektach. Tkaniny do swoich kolekcji kupuje podczas podróży po Azji, Europie i Ameryce.

Jej kolekcje pokazywane były miedzy innymi podczas tygodnia mody w USA w Karolinie Północnej, Warsaw Fashion Street, trzykrotnie prezentowała swoje kolekcje podczas FashionPhilosophy Fashion Week Poland, podczas Ukraińskiego Tygodnia Mody we Lwowie – Lviv Fashion Week, Warsaw Fashion Street, czy na Open’er Festival w Gdyni.

Kreacje Walerii można zobaczyć w reklamach, programach telewizyjnych, np. polskich edycjach Top Model TVN, The Voice of Poland. Ubrania cieszą się popularnością również u takich postaci jak Cleo, Natalia Kukulska, Sarsa, Kasia Zielińska. Jej ubrania można zobaczyć w ponad dwustu publikacjach w magazynach modowych na całym świecie, takich jak “Harper’s Bazaar”, “Elle”, “Viva”, “Glamour”, “Fashion Magazine”, “K Mag”, “Wysokie Obcasy Extra”, “Label Magazine”.

Newsletter

FASHION BIZNES