Joanna Góra traci stanowisko w “Harper’s Bazaar”. To jednak nie koniec zmian w Marquard

1091
Źródło: harpersbazaar.pl

Magazyny “Harper’s Bazaar” i “Esquire” żegnają obecnych redaktorów naczelnych.

Joanna Góra, która kierowała polskim “Harper’s Bazaar” od 2013 roku schodzi ze sceny wydawnictwa Marquard Media Polska. W środę zarząd firmy zdecydował o rozstaniu się z obecną redaktor naczelną. Tymczasowo zastąpi ją Anna Zaleska. Dziennikarka została zapytana przez Wirtualnemedia.pl o powody tych nagłych zmian. Góra odpowiedziała, że obie strony miały różne wizje współpracy.

Z wydawnictwem żegna się również Maciej Gajewski, redaktor naczelny “Esquire” (piastował to stanowisko od 2017 roku). W magazynie jego obowiązki przejmie Andrzej Chojnowski. Zarząd wydawnictwa oczywiście podziękował Gajewskiemu za współpracę w oficjalnym komunikacie, podkreślając że udało mu się stworzyć “wspaniały zespół liderów segmentu męskiego”.

Firmę opuszcza również dyrektor sprzedaży Justyna Duszyńska, zaś do zarządu dołączy Andrzej Fudała.

Grupa Marquard Media ogłaszała wprowadzenie zmian od listopada ubiegłego roku. Wydawnictwo sukcesywnie zmienia strukturę organizacyjną i przeprowadza restrukturyzacje wydawniczą, skupiając się na ofertach cyfrowych czy marketingu kreatywnym.

>>> Przeczytaj również: KADRY: Małgorzata Domagalik w „L’Officiel Polska” i debiutującym niedługo „L’Officiel Hommes Polska”