noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Spotkania ze sztuką w Elektrowni Powiśle. II edycja cyklu z udziałem Magdaleny Jędrzejczyk

REKLAMA
noSlotData

Mieniące się w słońcu wieżowce Warszawy, piętrzące dachy paryskich kamieniczek czy rozbryzgujące fale kolorowego morza – to przedstawienia malarskie, w których zakochali się odbiorcy sztuki Magdaleny Jędrzejczyk. Jej twórczość ulega ciągłej ewolucji w poszukiwaniu nowych rozwiązań kolorystycznych. Będzie się można o tym przekonać 13 czerwca o godzinie 19:00. Na tarasie Lumen w Elektrowni Powiśle odbędzie się inauguracja II sezonu cyklu „DESA Modern. Spotkania ze sztuką w Elektrowni Powiśle” z udziałem artystki młodego pokolenia. 

Przeczytaj również: Pat Guzik wraca z nową odsłoną „I miss the sun” oraz minikolekcją biżuterii. „Zależy mi na tym, aby kolekcje przestały być sezonowe”

Dzieła Magdaleny Jędrzejczyk cieszą się popularnością zwłaszcza wśród odbiorców młodego pokolenia. W swojej twórczości artystka operuje kolorem i szuka wyjątkowości w tym, co zwyczajne i pospolite. Osobiście związana z Powiślem, przedstawia nostalgiczne warszawskie pejzaże i tętniącą kolorami Wisłę. Podczas spotkania ze sztuką w Elektrowni Powiśle z udziałem Magdaleny Jędrzejczyk, artystka zaprezentuje swoje prace malarskie, w tym nowe dzieła. Letnie impresje niczym z wakacyjnych pocztówek czy paryską wedutę. Premierę będzie miał jej najnowszy obraz oraz komplementarna kolekcja 9 nowych inkografii, eksplorująca motywy i aktualne kierunki twórczości artystki.

Przeczytaj również: Człowiek jako psyche i physis, czyli gościnna wystawa dostępna w budynku GPW w Warszawie

Cykl wydarzeń DESA Modern. Spotkania ze sztuką w Elektrowni Powiśle, został zainicjowany w 2023 roku. W sezonie letnim koneserzy sztuki mogli bezpośrednio poznać dzieła i posłuchać o twórczości Magdaleny Jędrzejczyk, Zdzisława Beksińskiego, Szymona Brodziaka, Michała Zaborowskiego czy Wojciecha Siudmaka. Kontynuacja cyklu spotkań, obejmujących wernisaże prac polskich artystów, ma na celu propagowanie kultury i popularyzację sztuki w świadomości odbiorców. DESA Modern, jako galeria sztuki specjalizująca się w sztuce współczesnej połączyła siły z Elektrownią Powiśle. Ważnym pod względem historycznym i kulturowym miejscem na mapie Warszawy. W industrialnej przestrzeni przez całe lato cyklicznie będą prezentowane kolekcje wybitnych twórców oraz uznanych artystów młodego pokolenia.

O Magdalenie Jędrzejczyk

Magdalena Jędrzejczyk (ur. 1990) – polska malarka młodego pokolenia. Absolwentka Wydziału Malarstwa i doktorantka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, wyróżniona podczas Coming Out Najlepsze Dyplomy ASP – Warszawa 2014. Stypendystka Universitat Politecnica de Valencia w Hiszpanii. W swoim malarstwie porusza tematykę wiejskiej sielanki oraz warszawskiej codzienności. Jej autorski styl wyróżniają harmonijne plamy barwne, starannie oddzielone konturem. Jest zdobywczynią honorowych wyróżnień w konkursach: 30th Chelsea International Fine Art Competition, Agora Gallery, New York oraz „Ratującym-Ocaleni. Jej prace prezentowane są w licznych wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą.

Zdjęcie główne: mat. prasowy

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
Tagi

moda

REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES