GUESS

Guess stawia na ekologię. Sprawdź, jakie rozwiązania zaproponuje w kolekcji wiosna-lato 2023

Wraz z premierą kapsułowej kolekcji GUESS Eco na sezon wiosna-lato 2023, marka kontynuuje działania na rzecz zmniejszenia śladu środowiskowego przemysłu mody. Nieustannie pracuje nad rozwojem odpowiedzialnych ekologicznie projektów.

Innowacyjne rozwiązania

Od nasion, włókien i technik barwienia tkanin po finalny produkt, opakowania, jak również utylizację. Inicjatywa Earth Feel Denim wykorzystuje najnowsze innowacje w dziedzinie ekologicznej produkcji. Tak powstaje jedyny w swoim rodzaju dżins, który na każdym etapie tworzenia stawia planetę na pierwszym miejscu.

Przyjazne środowisku techniki wykorzystują m.in. włókna Lenzing Tencel i Modal, pozyskiwane z odpowiedzialnie zarządzanych lasów lub korzystają z przetworzonych poprzemysłowych skrawków bawełny. Indigo Flow to specjalny organiczny preparat, który pozwala ograniczyć wykorzystanie barwnika indygo, a także umożliwia bardziej zrównoważone farbowanie tkanin. Proces recyklingu Repreve przekształca plastikowe butelki i inne odpady w certyfikowane przędze o wysokich właściwościach funkcyjnych. Ekologicznie uprawiana bawełna i konopie produkowane są przez certyfikowane, odpowiedzialne farmy, które pracują nad podnoszeniem jakości gruntów i ograniczaniem zużycia wody i energii. Biodegradowalne, elastyczne włókna Roica V550 zapobiegają zaleganiu ubrań na wysypiskach śmieci, gdy ich cykl przydatności dobiegnie końca.

Dodatkowo, wszystkie etapy realizowane są we współpracy z inicjatywą Better Cotton i ściśle monitorowane przy użyciu oprogramowania EIM JeanologiaTM. Innowacyjny system zwiększa wydajność produkcji, ogranicza szkodliwe emisje oraz zapotrzebowanie wody i energii. W rezultacie pomaga redukować zanieczyszczenia i ślad węglowy całego procesu.

Ekologiczny denim od Guess

Aby uczcić najnowsze osiągnięcia, w kolekcji damskiej na rok 2023 do oferty GUESS wprowadzono szeroką gamę dżinsów, szortów i dwuczęściowych zestawów z materiału New Feather Weight. To tkanina wykonana z oddychającej bawełny i włókien poliestrowych, pochodzących z recyklingu. W asortymencie jest również organiczna seria Bamboo Denim o naturalnych właściwościach bakteriostatycznych. Pomagają one zachować świeżość jak również suchość podczas noszenia, gdy temperatura rośnie. Kapsułowa gama Silk Edition została wykonana z wygodnego, elastycznego jedwabiu. Materiał ten zapewnia większą swobodę ruchu, a wygląda i jest równie komfortowy jak tradycyjny odpowiednik.

Męska kolekcja w duchu eko

Kolekcja męska powraca z kultową gamą dżinsów z ultramiękkiej, oddychającej tkaniny Feather Weight. Wykonano ją z bawełny z recyklingu i włókien Lyocell. Lekki dżins Cotton Linen Denim został stworzony z myślą o wysokiej elastyczności i doskonałym komforcie letniego noszenia. Asortyment Silk Edition z supermiękkich, rozciągliwych materiałów daje niewiarygodnie przyjemne uczucie noszenia. Jednocześnie zachowuje elastyczność i wytrzymałość, oczekiwane od tradycyjnego denimu GUESS.

Jeśli dodamy do tego pięknie wykończone fasony i detale, wewnętrzne wszywki tkane metodą zero-waste, rozkładające się w praniu papierowe metki na kieszeniach, a także rozpuszczalne plastikowe opakowania – otrzymamy produkt o niskim wpływie na środowisko i designerskim charakterze.

Dbając o planetę, przez połączenie zrównoważonych inicjatyw i najnowszych technologii, GUESS zapewnia świadomym ekologicznie konsumentom modne dżinsowe projekty, które pokochają.

Przeczytaj również:

Tagi

Newsletter

FASHION BIZNES