Kolejna wystawa Diora! Francuskie muzeum pokaże najlepsze kreacje Grace Kelly

137
źródło: onthisday.com

Mimo że wystawę mody Diora można jeszcze oglądać w brytyjskim muzeum Wictorii i Alberta, to fani wizjonera mogą już zacierać ręce, by zobaczyć kolejną. Tym razem we Francji. 27 kwietnia w Muzeum Christiana Diora w Granville rusza wystawa poświęcona Grace Kelly, jej stylowi oraz zamiłowaniu do paryskiego domu mody.

Obiecujący jest już fakt, że kuratorką wystawy Grace of Monaco: Princess in Dior jest Florence Muller, znana historyk mody. Zdobyła ona dostęp do archiwów pałacu w Monaco i dzięki niej będziemy mogli zobaczyć między innymi aż 85 ręcznie zdobionych sukni księżnej. Kreacje Diora stanowiły aż jedną trzecią wszystkich strojów Kelly zachowanych do dziś. Pojawią się również eksponaty oddające hołd jej bliskiej przyjaźni i długoletniej współpracy z Marciem Bohanem, trzecim dyrektorem kreatywnym marki. Muller podkreśla, że Bohan jak nikt inny rozumiał, że Grace jako księżna musiała równocześnie dostosowywać się do królewskiej etykiety oraz pokazywać klasę i styl.

Najprawdopodobniej największe zainteresowanie wśród odwiedzających muzeum będzie budzić legendarna suknia Grace z jej balu zaręczynowego oraz stylizacja, w której została sportretowana po raz pierwszy jako księżna. Ciekawym doświadczeniem może być również możliwość zobaczenia, jak z biegiem czasu zmieniał się styl Kelly, zaczynając od hollywoodzkiego glamouru aż na królewskich kreacjach kończąc. Czy wystawa ma szansę powtórzyć sukces tej z Muzeum Wiktorii i Alberta? Dowiemy się już niedługo.

>>> Przeczytaj również: Prace Tima Walkera w londyńskim muzeum. Czy powtórzą sukces wystawy Diora?