Czy Chanel radzi sobie po śmierci Karla Lagerfelda?

Chanel Resort 2020 z Virginie Viard na czele już jest! Czym zaskoczyła nas pierwsza kolekcja następczyni Karla Lagerfelda?

Kiedy świat obiegła informacja o śmierci Karla Lagerfelda niemalże natychmiast wyklarowało się kilka istotnych tematów do dyskusji. Najpierw zastanawiano się, kto przejmie stery w Chanel. Natomiast gdy ogłoszono, że nowym dyrektorem kreatywnym zostanie Virginie Viard zaczęto spekulować, jak będzie wyglądała pierwsza kolekcja wieloletniej współpracownicy Lagerfelda. Ciekawość wszystkich została zaspokojona 3 maja w paryskim Grand Palais, gdzie odbył się pokaz Chanel Resort 2020.

https://www.instagram.com/p/BxA2nK8FFYU/

Tweedowe kostiumy, paryski szyk, minimalistyczne spektrum kolorów. Czy czegoś nam to nie przypomina? A i owszem, przypomina, ponieważ nowa dyrektor kreatywna nie postanowiła diametralnie zmieniać estetyki latami kreowanej przez Karla Lagerfelda. Chanel pozostało Chanel i między innymi za to powinniśmy docenić Viard. Projektantka również dodając coś od siebie zrobiła to z wielką klasą. Brawa należą się na przykład za inwencję wprowadzenia sportowego szyku pomiędzy białe kołnierzyki, kokardy rodem z lat 80 i falbaniaste sukienki. Uwagę przykuwa też intensywny fiolet, który pojawia się jako kontrast do romantycznych pasteli. Natomiast czerwień i seledynowa zieleń dodają smaczku czerni i bieli. Wszystko to sprawia, że kolekcja Resort 2020 jest ciekawa i nonszalancka, a zarazem nieprzekombinowana i bardzo kobieca.

https://www.instagram.com/p/BxAVvJtFGXM/

Pokaz, jak na kolekcję resort przystało, został utrzymany w duchu wakacyjnym. Viard nie zabiera nas jednak na rajskie plaże, ale na wycieczkę pociągiem po stolicach mody. Grand Palais został wystylizowany na dworzec kolejowy, a modelki ubrane były w ubrania odpowiednie nie tylko na upalną pogodę.

https://www.instagram.com/p/Bw_m4UgoaTb/

Trzeba więc przyznać, że Viard zaliczyła dobry debiut. Mimo, że Chanel pod przewodnictwem Karla Lagerfelda bez wątpienia zapisało się w historii mody, to trzymamy kciuki za kolejne kolekcje nowej dyrektor kreatywnej.

Tekst: Sylwia Nowińska

>>> Przeczytaj również: Chanel szykuje kolejną wystawę. Gdzie ją zobaczymy tym razem?

Newsletter

FASHION BIZNES