noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
Bielenda przejmuje markę kosmetyczną Miya

Bielenda znów rozszerza portfolio. Przejmie jedną z najpopularniejszych polskich marek kosmetyków naturalnych

REKLAMA
REKLAMA
noSlotData

Bielenda Kosmetyki Naturalne – we wsparciu inwestora Innova Capital – przejmie Miya Cosmetics, popularną markę kosmetyków wegańskich. Do akcjonariatu Grupy Bielenda trafi TDJ, aktualny właściciel firmy.

Bielenda Kosmetyki Naturalne poinformowała, że we wsparciu inwestora Innova Capital, wejdzie w posiadanie spółki Kanani Europe. Chodzi o producenta popularnych wegańskich kosmetyków do pielęgnacji – Miya Cosmetics. 

Naszym wspólnym celem i ambicją jest umocnienie pozycji na rynku wewnętrznym oraz odważne konkurowanie na rynkach globalnych. Aby sprostać wyzwaniom, które się z tym wiążą, musimy stawiać na nieustanny wzrost i budowanie przewagi, którą zapewnia innowacyjność oraz różnorodność produktów, nowoczesne zaplecza laboratoryjne czy zdolności produkcyjne i logistyczne. Wszystko to jest możliwe, właśnie dzięki takim inwestycjom, jak akwizycja Miya Cosmetics

– powiedział, cytowany w komunikacie, Marek Bielenda, prezes Bielenda Kosmetyki Naturalne.

Transakcja zostanie sfinalizowana po uzyskaniu zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Przeczytaj również: Jakie marki warto śledzić na LinkedIn? Wysoko w rankingu Bielenda i Answear

Miya Cosmetics – marka, która trafi do portfolio Bielenda

Miya Cosmetics od 2016 r. Prężnie rozwija działalność na polskim rynku kosmetycznym. Obecnie, należy do jednej z najbardziej cenionych naturalnych marek pielęgnacyjnych, zyskującą pozytywne opinie w sieci. Miya oferuje produkty do pielęgnacji ciała, twarzy, włosów oraz kosmetyki kolorowe do makijażu. Producentem kosmetyków Miya jest Kanani Europe. Firma od 2021 roku należy do portfela rodzinnej spółki inwestycyjnej TDJ.

Portfolio produktów Miya zwiększyło się dwukrotnie w porównaniu do 2021 r., a przychody spółki w ciągu 2 lat wzrosły o 70 proc. i mają potencjał do dalszego wzrostu. Częścią struktury transakcji jest reinwestycja TDJ w Grupę Bielenda – cieszymy się bardzo na dalszą współpracę z tak doświadczonymi partnerami jak Bielenda oraz Innova Capital

– powiedział Jacek Leonkiewicz, prezes TDJ.

Grupa Bielenda, we wsparciu Innova Capital, od lat sukcesywnie rozwija się na polskim rynku kosmetycznym, będąc obecnie jednym z najsilniejszych graczy nad Wisłą. Działania spółki silnie koncentrują się na nowych wdrożeniach opracowywanych przez własny dział R&D. Aktualnie do portfolio Bielendy zaliczają się maki: Bielenda, Bielenda Professional, BodyBoom, FaceBoom i BabyBoom oraz Bielenda Professional Supremelab, Soraya i Dermika, a także SheHand, SheFoot i ManFoot oraz SheCare i SkinArté. W listopadzie ubiegłego roku Grupa ogłosiła, że do jej portfela trafią kolejne marki należące do Torf Corporation: Tołpa i ON. 

Dowiedz się więcej: Zmiany na polskim rynku kosmetycznym. Popularne marki trafią w nowe ręce

Zdjęcie główne: Unsplash

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES