LVMH prześciga Zarę. Oto trzeci najbogatszy człowiek świata

295
źródło: CNBC.com

Bernard Arnault właśnie zajął miejsce prezesa Berkshire Hathaway Inc., Warrena Buffetta i stał się trzecią najbogatszą osobą na świecie według Bloomberg Billionaires Index. Fortuna Francuza obecnie wynosi 83,1 miliarda dolarów. W taki sposób wyprzedził we wtorek Buffeta o 100 milionów dolarów. Prezes koncernu LVMH jest również jedynym Europejczykiem z takim wynikiem, oprócz Ortegi, założyciela Zary.

Większość majątku Arnaulta jest ściśle związana z Louis Vuitton Moët Hennessy, koncernem zajmującym się dobrami luksusowymi m.in alkoholem, ubraniami, biżuterią czy kosmetykami. Zyski Arnaulta z 2018 roku wynoszą 13 miliardów i są podobne do zysków Jeffa Bezosa, założyciela amazon.com. Jeśli porównamy zarobki Francuza do innych miliarderów z listy to zobaczymy, że tylko założyciel Facebooka, ma lepszy start w tym roku. Mark Zuckerberg zajmuje szóste miejsce z majątkiem sięgającym 66 miliarda dolarów, a jego zyski wynoszą 15,3 miliona dolarów. 

Prezes LVMH mówi: Kupując torebkę za dziewięć tysięcy euro czy zegarek za trzydzieści tysięcy, nabywasz nie tylko produkt wykonany z najlepszych dostępnych materiałów. Przede wszystkim kupujesz gwarancję, że bez względu na czas i okoliczności będziesz się z tym zakupem czuć zawsze dobrze. Zobaczymy jak długo „król luksusu” utrzyma się na trzecim miejscu rankingu.

> > > Przeczytaj również: VITKAC podsumowuje ubiegły rok i ujawnia kolejne plany