noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
Drewniany logotyp Allegro przytwierdozny do drewnianej ściany. Na pierwszy plan wysuwa się zielen liści zachodzących na logo

Zmiany na szczeblu dyrektorskim w Allegro

REKLAMA
noSlotData

Z funkcji dyrektora niewykonawczego w radzie dyrektorów Allegro zrezygnował Paweł Padusiński. To jednak nie koniec zmian.

Przeczytaj również: Szykują się zmiany w Allegro Pay. Co zyskają użytkownicy?

Paweł Padusiński rezygnuje z funkcji dyrektora niewykonawczego

We wtorek Rada Dyrektorów Allegro.eu poinformowała o otrzymaniu od Pawła Padusińskiego, jej dyrektora niewykonawczego, wiadomości o rezygnacji z pełnionej funkcji. Decyzja wejdzie w życie od dnia najbliższego zwyczajnego walnego zgromadzenia. – Rada pragnie serdecznie podziękować Pawłowi za bycie wnikliwym i wartościowym dyrektorem przez ostatnie siedem lat. Rada rozumie, że Paweł podjął decyzję o odejściu z MidEuropa. Pragniemy życzyć Pawłowi wszystkiego najlepszego w jego dalszej karierze – czytamy w komunikacie opublikowanym przez spółkę.

Paweł Padusiński kierował procesem zakupu Allegro przez fundusz MidEuropa a od 2017 r. zasiada w zarządach spółek operacyjnych Allegro i Ceneo. W skład Rady Dyrektorów Allegro został powołany 1 września 2020 r. Jest Partnerem i szefem warszawskiego biura MidEuropa, w którym pracuje od 2005 r. Przed dołączeniem do funduszu, pracował w dziale finansów korporacyjnych w PwC w Warszawie. Posiada tytuł magistra finansów i bankowości oraz zarządzania strategicznego Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

MidEuropa poprzez spółkę Cidinan ma akcje stanowiące 21,59 proc. kapitału i głosów na walnym zgromadzeniu Allegro.

Przeczytaj również: Douglas chce pozyskać do 30 euro za akcję podczas IPO

Pozostałe zmiany na szczeblu dyrektorskim

Rada Dyrektorów Allegro przedłoży zwyczajnemu walnemu zgromadzeniu spółki rekomendację Gary’ego McGanna na stanowisko niezależnego dyrektora niewykonawczego – podało Allegro. Podjęta decyzja jest następstwem ogłoszenia przez Darrena Hustona zamiaru rezygnacji ze stanowiska przewodniczącego Rady pod warunkiem przekazania funkcji nowej osobie.

W radzie dyrektorów Allegro pozostają obecnie prezes spółki Roy Perticucci i jej dyrektor finansowy Jonathan Eastick jako dyrektorzy wykonawczy. Jej czynnymi członkami są również dyrektorzy niewykonawczy: Carla Smits-Nusteling, Catherine Faiers, Darren Huston, David Barker, Nancy Cruickshank, Pedro Arnt, Richard Sanders i Tomasz Suchański.

Zdjęcie głównie: mat. prasowy

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES