Z tych firm nie warto odchodzić. Ranking 10 najlepszych środowisk do pracy w USA

Z tych firm ludzie nie chcą odchodzić. Ranking 10 najlepszych pracodawców

Od 2021 roku amerykańskie przedsiębiorstwa mierzą się ze zjawiskiem tzw. wielkiej rezygnacji. Z powodu niesatysfakcjonujących warunków pracy, masowo odchodzą z nich pracownicy. Są jednak takie, z których mało kto chce się zwolnić. Przygotowany przez Resume.io ranking przedstawia listę przedsiębiorstw, z których – dzięki korzystnym warunkom zatrudnienia – pracownicy nie chcą odchodzić.

Firma Resume.io jest znana przede wszystkim z kreatora do tworzenia CV oraz poradników dotyczących sukcesywnego poruszania się w rekrutacjach pracowniczych. W ramach badania rynku, portal stworzył listę 10 najlepszych środowisk do pracy w firmach działających w Stanach Zjednoczonych. Portal odniósł się do przedsiębiorstw zatrudniających najwięcej osób z głównych sektorów gospodarki, a następnie zweryfikował medianę stażu pracy w wybranych firmach. Które z nich okazały się być najbardziej lojalne wobec pracowników?

10 najlepszych pracodawców w USA

  1. HSBC Bank USA
  2. Neutrogena
  3. Merck & Co.
  4. Thomson Reuters
  5. Pakistan International Airlines
  6. TAP Air Portugal
  7. Egyptair
  8. Mary Kay
  9. KLM Royal Dutch Airlines
  10. Virgin Atlanti

Na szczycie rankingu 10 najlepszych miejsc do pracy znajdziemy HSBC Bank USA. Oferuje on korzystne umowy, a ich głównymi zaletami są wysokie pensje. Średnia pensja w tym amerykańskim banku wynosi aż 97 tys. dolarów rocznie.

Drugie miejsce na liście zajmuje Neutrogena. Marka kosmetyczna należy do spółki Johnson & Johnson i uznawana jest za jedną z najbogatszych marek beauty na świecie (27 miejsce na liście z 2021 roku). Oprócz wysokich płac (których średnia wynosi 66 tys. dolarów rocznie), pracownicy mają dostęp do szerokiego pakietu benefitów takich, jak płatne urlopy rodzicielskie oraz ubezpieczenia dla zwierząt. Oba środowiska pracownicze, HSBC Bank USA oraz Neutrogenę, łączy długi staż pracy pracowników. Według informacji z LinkedIn, średni czas pracy w obydwu firmach wynosi około 10 lat.

Nie trudno zauważyć, że połowa firm w rankingu to linie lotnicze. W zestawieniu znajdziemy m.in. portugalską linię TAP, Egyptair oraz Pakistan International Airlines. Informacja o zadowoleniu ich pracowników nie należy do przełomowych. Linie lotnicze muszą dokładać wszelkich starań, żeby być konkurencyjnym pracodawcą na rynku. Odpowiednie warunki współpracy bezpośrednio przekładają się na jakość pracy, wizerunek firmy oraz bezpieczeństwo pasażerów.

Jak wygląda sytuacja na rynku pracowniczym w Polsce? PRZECZYTAJ TAKŻE >>> Decathlon najlepszym pracodawcą roku? Nowy ranking Forbes’a

Tagi

Neutrogena

Newsletter

FASHION BIZNES