SPONSOR SERWISU
(2,0)foreachslotdata->visible_adsense:0(2,0)foreachslotdata->visible_adsense:0
noSlotData noSlotDataButCampaignVisibility:0
noSlotData noSlotDataButCampaignVisibility:0
noSlotData noSlotDataButCampaignVisibility:0
Estee Lauder ujawnia zarobki kadry kierowniczej

Ile zarabiają dyrektorzy Estée Lauder? Marka ujawnia wynagrodzenia

noSlotData noSlotDataButCampaignVisibility:0

Zarząd The Estée Lauder Companies, w którego portfolio można znaleźć takie marki jak Clinique, MAC Cosmetics czy Tom Ford, ujawnił wysokość płac za rok 2023 wśród osób na szczeblu dyrektorskim w marce. Okazały się one niższe niż w minionych latach. Jak wyglądają wynagrodzenia dyrektorskie marki?

Zobacz także: OpenAI publikuje wersję ChatGPT dla firm. Estée Lauder Companies jednym z pierwszych użytkowników

Zarobki w The Estée Lauder Companies – najwyższe stanowiska

I tak, prezes i dyrektor generalny Estée Lauder, Fabrizio Freda zarobił w sumie $21.8 miliona. To stanowi spadek z zeszłoroznego wynagrodzenia w wysokości $25.48 miliona oraz niebagatelnej sumy $65.9 miliona w 2021 roku. Warto dodać, że w kwotach tych mieszczą się także aukcje.

Można również wspomnieć, że jego bazowa suma wynagrodzenia pozostała bez zmian i sięga $2.1 miliona. Freda pracuje w szeregach Estée Lauder od 2008 roku. Zaczynał na pozycji prezesa i chief operating officer. Już rok później zajął miejsce Williama P. Lauder, wnuka założycieli słynnej marki kosmetycznej, na stanowisku CEO.

Z kolei prezesa wykonawcza oraz CFO marki, Tracey Thomas Travis zarobiła $8.3 miliona. Jest to znacząco mniej niż w 2022 roku, kiedy jej wynagrodzenie sięgało $14 milionów. Travis pracuje dla Estée Lauder od 2012 roku. Wcześniej zdobyła doświadczenie w domu mody Ralph Lauren jako senior wiceprezes i chief financial officer. Od 2020 roku Tracey Thomas Travis związana jest również z firmą Meta.

Zobacz także: L’OREAL OTWIERA LE VISIONNAIRE. MARKA ODNOWIŁA ZABYTKOWY BUDYNEK W PARYŻU

Natomiast Executive Group President – Jane Hertzmark Hudis uzyskała kwotę $7.2 miliona – dla porównania w 2022 roku było to $11.6 miliona. Wcześniej kobieta pełniła funkcję Global Brand President Estée Lauder – na tym stanowisku pracowała przez siedem lata. Już wcześniej była związana z grupą i zajmowała stanowisko prezes brandu Origins.

Również Peter Jueptner zarobił w tym roku mniej. Zajmuje on stanowisku Group President of International na region Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, a jego wypłata sięgnęła $7.2 miliona. W kadrze kierowniczej Estée Lauder działa on od 2009 roku. Natomiast wcześniej zajmował pozycję Prior starszego wiceprezesa w firmie Philip Morris International.

Czytaj także: NOWE ZAPACHY OD VICTORII BECKHAM: TRZY KOMPOZYCJE

Ile zarabia William P. Lauder, wnuk założycieli Estée Lauder?

Z kolei prezes wykonawczy, Executive Chairman William P. Lauder zarobił w tym roku $7.8 miliona, co oznacza spadek z $9.6 miliona w 2022 roku. William P. Lauder to syn Evelyn i Leonarda A. Lauderów oraz wnuk samych założycieli korporacji, Estée i Josepha Lauder. Swoją karierę w rodzinnym biznesie zaczął w 1986 roku jako dyrektor regionalny ds. marketingu Clinique USA, jednej z marek z portfolio Estée Lauder Companies.

Po kilku latach przeniósł się do innej mniejszej marki, Origins Natural Resources Inc oraz Clinique. W szeregach drugiego brand udało mu się znacząco podnieść jego wizerunek i uczynić go łatwo rozpoznawalnym brandem kosmetycznym w Stanach Zjedonoczonych. Dopiero potem trafił do głównego zarządu spółki-matki. W latach 2001-2004, pełnił funkcję grupowego prezesa The Estée Lauder Companies. Kolejno – w latach 2004-2009 – zajmował pozycję chief executive officer.

Obniżki płac w Estee Lauder: czym mogą być spowodowane?

Specjaliści branżowi spekulują, że niższe kwoty na paskach wypłat głównych dyrektorów Estée Lauder Companies mogą być powiązane z niedawną presją akcjonariuszy. Akcjonariusze ci sugerowali, że należy ograniczyć wynagrodzenia kadry kierowniczej.

Ponadto, kolejnym powodem może być fakt, że Estée Lauder Companies zaliczyło nieco gorszy sezon. W roku finansowym 2023 sprzedaż netto firmy spadła o 10%, sięgając $15,91 miliarda.

Czytaj także: Leonard A. Lauder opuszcza Radę Dyrektorów Estée Lauder Companies. Pozostanie na pozycji chairman emeritus

Zdjęcie główne: Unsplash

noSlotData noSlotDataButCampaignVisibility:0
noSlotData noSlotDataButCampaignVisibility:0
(2,0)foreachslotdata->visible_adsense:0(2,0)foreachslotdata->visible_adsense:0
noSlotData noSlotDataButCampaignVisibility:0
noSlotData noSlotDataButCampaignVisibility:0
noSlotData noSlotDataButCampaignVisibility:0

Newsletter

FASHION BIZNES