noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
Pasjonat kreatywnego marketingu i komunikacji z ponad 7 letnim doświadczeniem w branży. Obecnie związany z YSL Beauty & Prada Beauty, w której pełni rolę senior advocacy managera.

K(B)ariery: Michał Bednarek „To właśnie teraz spełniam swoje zawodowe marzenia”

REKLAMA
noSlotData

Pasjonat kreatywnego marketingu i komunikacji z ponad 7 letnim doświadczeniem w branży. Pracował dla marek z sektorów enterteinment, fashion i beauty jak na przykład: CANAL+, CCC, L’Oreal, czy niszowych perfumerii GaliLu. Przez ostatnie lata związany z CCC, gdzie w roli global content & influencer marketing team leadera odpowiadał za strategię i implementację działań z zakresu influencer marketingu oraz kreatywnej części social mediów, z naciskiem na TikTok. Obecnie jako senior advocacy manager YSL Beauty & Prada Beauty odpowiada za rozwój brandów w obszarach, takich jak influencer marketing i szeroko rozumianej komunikacji.

Przeczytaj również: Kariera stylisty modowego. „Z częścią osób, z którą współpracuję zacząłem się przyjaźnić. W tym zawodzie trzeba lubić ludzi”

Twoja droga zawodowa zaczęła się od …

Moja ścieżka zawodowa zaczęła się od studiów dziennikarskich i stażu w jednej z warszawskich agencji PR. A także tego, że kilka wspaniałych osób uwierzyło we mnie, dało mi szansę i wspierało w rozwoju. Z wielu względów był to szalenie intensywny dla mnie czas, który nauczył mnie dużo (zarówno w aspekcie prywatnym, jak i zawodowym). Ogromną zaletą staży, czy stanowisk juniorskich jest to, że masz szansę odkryć to co lubisz, doświadczyć pracy w różnych środowiskach czy zespołach, poznać świetnych ekspertów, którzy później mogą stać się Twoimi mentorami. Tak też było w moim przypadku. Na początek wystarczą zatem chęci i gotowość do pracy, a reszta przyjdzie z czasem.

Najlepszy i najgorszy moment w Twojej karierze …

Wychodzę z założenia, że każdy trudny moment – niezależnie czy w życiu prywatnym, czy zawodowym – jest lekcją, która nas uczy i rozwija. Żadnego więc momentu ze swojej kariery nie oceniam jednoznacznie negatywnie. Mam to szczęście, że tych najlepszych momentów w ciągu ostatnich 7 lat było całe mnóstwo. Przez to, że uwielbiam swoją pracę to większość projektów dostarcza mi radości i powodów do dumy. Z ostatnich wydarzeń to chociażby ogłoszenie Darii Zawiałow jako pierwszej polskiej ambasadorki YSL Beauty globalnie. Również premiera nowego męskiego zapachu MYSLF i szereg aktywacji z tym związanych.

Choć często tego nie okazuję nad wyraz mocno to do tych najlepszych momentów zaliczam też każde dobre słowo, które trafia do mnie od osób z mojego bliższego czy dalszego otoczenia. To niesamowicie miłe czuć się docenionym. 

Przeczytaj również: Malwina Wędzikowska o swoich ulubionych projektach H&M Studio [wywiad]

Czego o Twojej pracy nie wiedzą inni ?

Najlepsze pomysły niekoniecznie pojawiają się w godzinach 9:00-17:00. Często przychodzą w najmniej oczekiwanych momentach. W czasie spotkań towarzyskich. Nieraz wyciągałem telefon, aby zanotować myśli lub przedyskutować z kimś temat w instagramowych DM’ach. Moją ulubioną porą jest również środek nocy.

Patrząc na specyfikę mojej pracy mogę również śmiało stwierdzić, że jest to hybryda kilku zawodów i kompetencji. Z jednej strony współtworzę koncepcje wydarzeń, kontaktuję się z dziennikarzami czy współprodukuję sesje zdjęciowe/wideo. Z drugiej współpracuję z influencerami i artystami, negocjuję kontrakty z nimi oraz śledzę trendy w social mediach. Choć dla osoby z zewnątrz wydawać by się mogło, że te światy są ze sobą tożsame, to w rzeczywistości różnice są ogromne. Widać je na każdym etapie działań – stopnia profesjonalizacji i tego jak te światy ewoluują, charakteru relacji biznesowych czy obszarów, w których Twoi kontrahenci się poruszają.

Co byłoby dla Ciebie zawodowym spełnieniem marzeń ?

Z dużą dozą ekscytacji stwierdzam, że to właśnie teraz spełniam swoje zawodowe marzenia. Będąc częścią zespołu YSL Beauty, Prada Beauty i L’Oreal Luxe mam przyjemność pracować z ludźmi, którzy mnie inspirują, uczą i dodają wiatru w skrzydła. To miejsce, które ceni i wspiera bliskie mojemu sercu wartości – otwartość, równość i szacunek dla drugiego człowieka. Ale także wrażliwość na piękno i estetykę. Nie sposób też nie wspomnieć o projektach, które same w sobie stanowią świetną wizytówkę. 

Przeczytaj również: Nowe oferty pracy w modzie. Aplikuj już dziś

Cechy, które powinna mieć osoba, która podążać będzie Twoją drogą …

Każdy z nas ma inny zestaw cech. To co mogło zadziałać w moim przypadku to jasna wizja tego dokąd dążę. Co chcę osiągnąć i z jakimi ludźmi pracować. To również pracowitość, duża doza ambicji, otwartości i prób poszukiwania rozwiązań dla rzeczy z pozoru niemożliwych czy trudnych do realizacji.

Kim byś był, gdyby nie to, co robisz teraz ?

Współdziałanie z ludźmi i pojawiający się na różnych płaszczyznach aspekt kreatywności towarzyszyły mi od wczesnych lat szkolnych. Patrząc więc z perspektywy czasu naturalnym jest dla mnie to, że swoje życie zawodowe związałem z marketingiem i komunikacją. I choć będąc nastolatkiem planów na życie miałem dziesiątki to na ten moment wiem, że obrałem najlepszą dla siebie ścieżkę. Dla części z osób może się to wydać niezrozumiałe, ale nie myślę aktualnie o alternatywach.

Przeczytaj również: Modelki, które robią karierę naukową

Zdjęcie główne: Alicja Kozak

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES