noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
90-letni Leonard A. Lauder, syn założycieli eponimicznej marki Estée Lauder odchodzi na emeryturę.

Leonard A. Lauder opuszcza Radę Dyrektorów Estée Lauder Companies. Pozostanie na pozycji chairman emeritus

REKLAMA
noSlotData

To koniec pewnej epoki? 90-letni Leonard A. Lauder, syn założycieli eponimicznej marki Estée Lauder odchodzi na emeryturę. Na pozycji prezesa wykonawczego pozostanie jednak jego syn, William P. Lauder.

Zmiany kadrowe w szeregach Estée Lauder

Leonard Alan Lauder to syn Estée i Josepha Lauder, założycieli rodzinnej marki kosmetycznej. Słynnego brandu powstałego w 1946 roku.

Leonard A. Lauder skończył w tym roku 90 lat. Dotychczas zasiadał w Radzie Dyrektorów Estée Lauder Companies. Zdecydował się jednak przekazać pałeczkę kolejnym pokoleniom. Jak sam poinformował, nie wystartuje w kolejnych wewnętrznych wyborach. Branżowy nestor nadal będzie jednak pełnić symboliczną funkcję emerytowanego prezesa. Swoją pozycję członka Rady Dyrektorów zachowa jeszcze do listopada bieżącego roku, czyli momentu, kiedy jego kadencja automatycznie się zakończy.

Czytaj także: Dlaczego efekt czerwonej szminki jest już nieaktualny? Sprawdzamy dane!

Leonard Alan Lauder – kariera

Leonard dołączył do rodzinnej marki Estée Lauder w wieku 25 lat – w 1958 roku. Od lat 80. pełnił rolę CEO marki, jednak w 1999 roku zrezygnował z tej funkcji. Prędko zaczął wprowadzać do niej innowacyjne rozwiązania. Jednym z jego przełomowych pomysłów było zainicjowanie własnego laboratorium badawczego Estée Lauder, otwarcie pierwszej filii w Moskwie czy wykupienie innych marek kosmetycznych, jak MAC, Clinique czy Bobbi Brown.

Lauder zasłynął również stworzeniem Lipstick index – wskaźnika gospodarczego łączącego statystyki sprzedaży szminek z aktualną sytuacją ekonomiczną kraju. Prywatnie Leonard Alan Lauder to filantrop i kolekcjoner sztuki – jego ulubiony nurt w sztuce to kubizm.

Czytaj także: THE SEPTEMBER ISSUE: DLACZEGO TO NAJWAŻNIEJSZY NUMER VOGUE’A?

Zdjęcie główne: Pexels

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES