Wojna influencerów- czy Abstrachuje jest bankrutem?

511

Potyczki gwiazd w showbiznesie nie są niczym nowym, właściwie są częścią tego światka. Jednak wojenki pomiędzy influencerami, to już nowość. Na światło dzienne wyszły materiały, w których poznajemy finanse grupy Abstrachuje. Po zapoznaniu się z ich treścią, wielu poddaje sukces członków grupy w wątpliwość.

Sukces czy porażka?

Abstrachuje.TV to internetowy kanał w serwisie YouTube prowadzony od 2012 roku przez Roberta Pasuta, Rafała Masnego i Cezarego Jóźwika. Należy do najbardziej popularnych polskich kanałów YouTube pod względem liczby subskrybentów. Abstra to dziś o wiele więcej niż tylko kanał YouTube. To także media społecznościowe i zasięg 55 milionów wyświetleń miesięcznie. Panowie zapewne nie spodziewali się, że w ciągu kilku lat zawładną siecią i rozpoczną nowy rozdział polskich tak zwanych ‚internetów’. Zapewne nie przewidzieli także, że dziś ich spółka będzie generowała milionowe straty.

Dane z KRS są jednoznaczne

Abstrachuje stracili 7 mln zł w ciągu trzech lat i większość udziałów w spółce- przekonuje w swoim najnowszym materiale na kanale Sylwester Wardęga. Jak twierdzi youtuber, panowie nie tylko zaciągnęli kredyt na milion złotych, ale także nie są już większościowymi udziałowcami spółki. Ponad 50 proc. udziałów należy dziś do Padrone Capital (kontrolowany przez byłych współwłaścicieli Legii Warszawa — Bogusława Leśnodorskiego i Macieja Wandzla).

Nie będziemy Wam zdradzali więcej szczegółów opisując sprawę. Zobaczcie sami.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Kasia Struss w wywiadzie z Red Lipstick Monster o byciu mamą, o chemii w kosmetykach i sztuczności pokazów