noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
Trujące ubrania

Trujące ubrania znanych marek sportowych. Wśród nich Nike i ekologiczna Patagonia!

REKLAMA
noSlotData

Według nowego raportu CEH kolejne sportowe marki wykazały zwiększony (ponad 40-krotnie) poziom Bisfenolu A, trującej substancji endokrynnie czynnej, wpływającej negatywnie na nasz układ hormonalny. Poza Patagonią i Nike’em wyróżniono kilka innych brandów.

Trujące ubrania znanych marek

Center of Environmental Health (CEH) po raz kolejny wykonało badania na sportowej odzieży znanych marek, sprawdzając czy te nie przekroczyły norm na bezpieczną zawartość Bisfenolu A. Osiem z nich zostało powiadomionych o alarmujących wynikach. Wśród testowanych ubrań znalazły się staniki sportowe, koszulki, legginsy i szorty. Badania wykazały, że niektóre z marek przekroczyły poziom Bisfenolu A nawet 40-krotnie.

Wśród testowanych marek, które mają za wysoki poziom tej substancji znalazły się: Nike, Champion, Patagonia, Adidas, Athleta, Kohl’s i Sweaty Betty.

Czym jest Bisfenol A?

Bisfenol A (BPA) to związek chemiczny, który wykorzystuje się do produkcji tworzyw sztucznych. Jak dowiadujemy się z konta @swiadomykonsumentmody na Instagramie jest to substancja endokrynnie czynna, która wpływa na funkcjonowanie naszego układu hormonalnego. Zbyt duża ilość BPA może mieć negatywny wpływ na układ rozrodczy i hormonalny. W dużym stężeniu wywołuje cukrzycę, otyłość, bezpłodność i przyczynia się do rozwoju nowotworów.

Przeczytaj też: Najlepsze ekologiczne marki beauty. Te firmy kosmetyczne tworzą zielone biznesy

Zdjęcie główne: Unsplash

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES