noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
Ekologiczne marki beauty

Najlepsze ekologiczne marki beauty. Te firmy kosmetyczne tworzą zielone biznesy

REKLAMA
noSlotData

Dbają o dobór składników i ważny jest dla nich zrównoważony rozwój, nie testują na zwierzętach, ich opakowania są biodegradowalne, a zawartość słoiczków i tubek – przemyślana pod kątem dobra Planety. Oto najlepsze ekologiczne marki beauty, które swoim biznesem zmieniają świat. 

Autorka: Aleksandra Zawadzka

Kiedy myślimy o ekologii, najczęściej przychodzi nam do głowy branża modowa. Tymczasem świat beauty również skłania się w kierunku sustainability, a konsumenci coraz częściej zwracają uwagę na to, czy kupowane przez nich kosmetyki są eko. Równo 70% Amerykanów w przedziale wiekowym 18-29 najchętniej wybiera naturalne i organiczne produkty. Co więcej, aż 92% kupujących deklaruje lojalność wobec marek, które wspierają środowisko i istotne akcje społeczne. Ekologia w branży kosmetycznej rośnie w siłę, dzięki czemu powstaje coraz więcej marek, które podchodzą do biznesu zupełnie inaczej. Którym z nich naprawdę warto zaufać? Wybraliśmy najlepsze ekologiczne marki beauty na rynku.

Ekologiczne marki beauty: Aesop

Minimalistyczne buteleczki Aesop o aptecznym stylu są popularne na Instagramie, ale sam wygląd to nie wszystko. Podstawą tych produktów są botaniczne receptury i wegańskie składniki pozyskiwane – zgodnie z sezonowym cyklem życia roślin – w ramach programu Ethical Sourcing Programme. Oznacza to, że dostawcy marki działają zgodnie z najwyższymi ekologicznymi standardami oraz zapewniają swoim pracownikom godne i bezpieczne warunki pracy. Co więcej, Aesop planuje osiągnąć zerową emisję gazów cieplarnianych do 2030 roku.

Ekologiczne marki beauty: La Bouche Rouge

La Bouche Rouge już w pierwszych dniach od premiery oferowało opcję wielokrotnego uzupełniania swoich kosmetyków – i to kolorowych. Oznacza to, że jeśli skończy nam się ulubiona pomadka czy ukochana paleta cieni, możemy jej eleganckie opakowanie wypełnić na nowo. W tym roku francuska marka wypuściła własne zapachy, które powstały ze składników pochodzących z recyklingu (podobnie zresztą jak ich eleganckie flakony). La Bouche Rouge wychodzi tym samym przed szereg i udowadnia, że świetny design i jakość produktów mogą iść w parze z ekologicznym stylem życia.

Ekologiczne marki beauty: Botanical Republic

Powstała w Los Angeles, ale korzenie ma koreańsko-amerykańskie. Marka Botanical Republic, która bazuje na organicznych i naturalnych składnikach, między z innymi dziko rosnących roślin, tworzy kosmetyki do pielęgnacji skóry. Pakuje je w szklane słoiczki i butelki, by zminimalizować odpady, a zamiast szerokiej dystrybucji oferuje małe partie produktów. Botanical Republic współpracuje od dłuższego czasu z fundacją One Tree Planted i z pomocą której sadzi nowe drzewa. 

Ekologiczne marki beauty: Mono Skincare 

Organiczne tabletki do pielęgnacji skóry? Brzmi jak kosmiczny pomysł, a jednak jest rzeczywistością. Mono Skincare (jako pierwsza firma na świecie) wprowadziło do sprzedaży produkty, które po rozpuszczeniu w wodzie zamieniają się na przykład w serum. To autorski sposób marki na zmniejszenie emisji dwutlenku węgla oraz zużycia wody przy produkcji. 

Ekologiczne marki beauty: Ulé 

Ulé skupia się przede wszystkim na odpowiedzialnej produkcji, która zaczyna się już na etapie sadzenia roślin. Francuska marka wykorzystuje metodę “pionowego rolnictwa”, która polega na zmniejszeniu miejsca poprzez uprawę wertykalną – w pomieszczeniach i bez pestycydów. Dba też o to, by zanieczyszczenia nie dostały się do gleby, a woda była wykorzystywana ponownie w przynajmniej 95% przypadków. To jednak nie wszystko: niektóre kosmetyki Ulé są tak naturalne, że można ich użyć na skórę twarzy oraz dodać do owsianki. 

Przeczytaj również: Te brandy warto znać. Najpopularniejsze marki polskich gwiazd

Zdjęcie główne: Aesop, mat. prasowe

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES