REKLAMA
W ostatnich dniach spółka Revlon ogłosiła serię strategicznych zmian na stanowiskach kierowniczych. Przybliżamy przeprowadzane roszady.

Revlon mianuje nowego dyrektora finansowego

REKLAMA

W ostatnich dniach spółka Revlon ogłosiła serię strategicznych zmian na stanowiskach kierowniczych. Jedną z nich jest powołanie Teda McCormicka do pełnienia funkcji dyrektora finansowego. Nowe twarze pojawiły się również przy posadach dyrektora ds. strategii i transformacji oraz prezesa odpowiedzialnego za rynek Ameryki Północnej.

Nowy dyrektor finansowy w spółce Revlon

Na stanowisku dyrektora finansowego w spółce Revlon oglądać będziemy Teda McCormicka, który podobne funkcje pełnił w różnych firmach od blisko 25 lat. Ostatnio związany był z Real Truckiem, podmiotem produkującym akcesoria do samochodów ciężarowych i jeepów. Wcześniej z sukcesami zarządzał strategiami finansowymi wartego ponad 2 mld USD przedsiębiorstwa The Bountiful.

Nowy dyrektor finansowy swój urząd obejmie 5 września. Jego bezpośrednim przełożonym będzie tymczasowa dyrektor generalna, Elizabeth (Liz) Smith. – Ciesze się, że mogę powitać Teda na krytycznym stanowisku w naszym zespole kierowniczym – skomentowała zatrudnienie McCormicka.

Przeczytaj również: Polscy projektanci zaprezentują swoje kolekcje podczas NYFW

Pozostałe zmiany na stanowiskach kierowniczych

Kolejną ważną zmianą z perspektywy przyszłej działalności spółki jest zakontraktowanie Willa Cornocka na stanowisko dyrektora ds. strategii i transformacji. Do Revlonu trafił on bezpośrednio z grupy Boston Consulting. W niej przez lata pełnił rolę członka zespołu zajmującego się dobrami konsumpcyjnymi, finansami, strategiami korporacyjnymi oraz marketingiem.

Zmiany kadrowe dotknęły również fotel prezesa rynków Ameryki Północnej. Od pierwszych dni września zasiądzie w nim Geralyn Breig. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał on jako dyrektor generalny AnytownUSA.com oraz prezes w przedsiębiorstwach Clarks Americas i Godiva Chocolatier International.

Ci menedżerowie wniosą dziesięciolecia odpowiedniego doświadczenia do swoich ról w Revlon. Dodatkowo przyciągnięcie takich liderów jest świadectwem naszych możliwości. Wiele zmieniło się po wyjściu z niebezpiecznej sytuacji restrukturyzacji finansowej – podsumowała Smith. Na początku tego roku spółka Revlon zmniejszyła swoje zadłużenie o ponad 2,7 mld USD, tym samym oddalając od siebie widmo bankructwa.

Przeczytaj również: Ukryte zawody: ilustrator mody

Zdjęcie główne: wikipedia commons, licencja CC0

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Newsletter

FASHION BIZNES