noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
Podczas tegorocznego New York Fashion Week zobaczymy kolekcje polskich projektantów. Sprawdziliśmy, kto przygotowuje się do pokazu za oceanem

Polscy projektanci zaprezentują swoje kolekcje podczas NYFW

REKLAMA
noSlotData

Prestiżowy Tydzień Mody w Nowym Jorku zbliża się wielkimi krokami. Dla karier kilku polskich artystów to skupiające uwagę całej branży wydarzenie może okazać się przełomowym momentem. Ich najnowsze kolekcje zobaczymy podczas Polish Fashion Designers.

Polskie akcenty podczas New York Fashion Week

Polish Fashion Designers zaplanowano na 9 września 2023 roku. Wydarzenie odbędzie się w pieknych wnętrzach Joseph Raphael De Lamar House, rezydencji przy Madison Avenue na Manhattanie, będącej siedzibą Konsulatu RP w Nowym Jorku. – Uznałyśmy, że to najwyższy czas, żeby polscy projektanci zaistnieli na światowych wybiegach w oprawie godnej ich talentu. Polish Fashion Designers powstało właśnie po to, żeby utorować im drogę do najważniejszych przedstawicieli branży mody na świecie, a gdzie można zrobić to lepiej niż w Nowym Jorku w czasie Tygodnia Mody, kiedy swoje nowe kolekcje prezentować będą najwięksi– wyjaśnia Magdalena Christofi, fashion show producer.  

Wydarzenie przygotowywane z takim rozmachem i to w ramach oficjalnego kalendarza NYFW jest często poza zasięgiem pojedynczych marek. Stąd pomysł na Polish Fashion Designers, za którym stoi międzynarodowy kolektyw. Po stronie amerykańskiej za projekt odpowiada Maggie Haese jako pomysłodawczyni projektu, po stronie polskiej Magdalena Christofi oraz Katarzyna Wojtera, a więc osoby o ogromnym doświadczeniu w tworzeniu wydarzeń modowych na światowym poziomie.

To oni zaprezentują się w trakcie New York Fashion Week

W wydarzeniu udział weźmie dziesięciu przedstawicieli polskiej sceny. Na międzynarodowym wybiegu zobaczymy projekty przygotowane przez marki Jemioł, NAOKO, La..Mu, reinKreacja, MUZA i PtASZEK. Swoje kolekcje zaprezentują również Dawid Tomaszewski, Angelika Józefczyk, Natalia Ślizowska oraz Jackob Buczyński.

Naprawdę wierzę, że mamy bardzo utalentowanych polskich projektantów, którzy zasługują na możliwość zaprezentowania się na NYFW. Czuję, że powinni być widoczni i rozpoznawalni na poziomie globalnym – podsumowuje Haese.

Przeczytaj również: 10 najstarszych polskich marek modowych

Zdjęcie główne: mat. prasowy marki Jemioł

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES