Rebecca Minkoff i Intel kobietom i mniejszościom narodowym. $300 milionowa inwestycja

287
Sklep Rebecci Minkoff

Intel zapraszam projektantkę Rebeccę Minkoff do współpracy przy nowym programie wspierającym różnorodność w branży technologicznej. $300 milionowa inicjatywa firmy została ogłoszona na początku tego roku; jest ona skierowana do kobiet i mniejszości narodowych o ubieganie się w tej firmie o pracę. Program ma być realizowany przez kolejne 5 lat między innymi z pomocą Rebecci: Intel i ja postanowiliśmy połączyć siły i wykorzystać te cenne fundusze na rzecz kobiet i mniejszości, dać im niezbędne narzędzia do nauki programowania w postaci stypendiów szkolnych, wspierania takich spotkań jak hakatony (maratony hakerskie) czy promowanie technologii w branży mody. Moja firma jest najlepszym przykładem użycia technologii w codziennej pracy – mówi Minkoff dla WWD.

Rebecca i Intel pracują nad zwiększeniem liczby kobiet i mniejszości w branży technologicznej poprzez między innymi zapewnienie im niezbędnych narzędzi do osiągnięcia sukcesu. Ważne jest również zbudowanie sieci specjalistów w dziedzinach nauki, inżynierii i matematyki. Nie było by mnie tu dziś gdyby nie ten żmudny proces ciężkiej pracy przez który musiałam przejść aby znaleźć się w tym miejscu w którym jestem dzisiaj. Jeszcze długa droga przed nami ale ostatnie 20 lat pokazują jaki zrobiliśmy postęp w technologi. Teraz nadszedł czas na poszerzenie tych horyzontów i zdywersyfikowanie branży. Musimy zapewnić przyszłość kolejnym pokoleniom– dodaje Minkoff.

Firma Minkoff jest jednym z liderów na rynku jeśli chodzi o nowe rozwiązania: w 2014 roku jej firma wprowadziła do swoich butików system, który pozwala na wirtualne zakupy już w przymierzalni, zapamiętanie wybranych rzeczy a nawet zapłacenie w sieci przy użyciu PayPal w każdym momencie.

Autor: Urszula Wiszowata