Promod podejmuje walkę z rakiem szyjki macicy akcją „Moda dla zdrowia”

91
mat. promocyjne

Wiecie, że codziennie aż 10 Polek dowiaduje się, że ma raka szyjki macicy, z czego aż 5 z nich umiera? Promod podejmuje walkę z tą chorobą, zachęcając do pozbycia się niepotrzebnych ubrań z szafy. Dzięki nim dołożymy się do zakupu mobilnego cytobusu.

„Moda dla Zdrowia” to akcja mająca na celu zamianę tego co niepotrzebne – czyli zalegających w szafie ubrań – na niezwykle potrzebny do profilaktyki raka cytobus. Inicjatywa powstała z połączenia sił marki Promod z organizacjami Kwiat Kobiecości i Ubrania do Oddania.

Głównym celem akcji „Moda dla Zdrowia” jest zakup cytobusu, czyli mobilnego gabinetu ginekologicznego, który udostępni kobietom dostęp do badań. Pojazd zostanie sfinansowany ze zbiórki ubrań.

Niestety, w wielu miejscowościach dostęp do tego rodzaju badań jest znacznie utrudniony, a czasem niemożliwy. W efekcie kobiety są zmuszone czekać na cytologię wiele miesięcy. Zakup mobilnego cytobusu ma dotrzeć do potrzebujących, umożliwiając im przeprowadzanie badań.

Jak wziąć udział w akcji „Moda dla zdrowia”?

Do 30 września w salonach Promod w całej Polsce odnajdziecie specjalne miejsca, gdzie oddając swoje niepotrzebne ubrania, dołożycie swój grosz do zbiórki pieniężnej na cytobus. 1 kilogram odzieży damskiej, męskiej lub dziecięcej to dołożenie 1 złotówki przybliżającej do zakupu pojazdu.

To już drugi raz kiedy Promod wraz z organizacjami Ubrania do Oddania i Kwiat Kobiecości organizuje taką akcję. Poprzednim razem zebrano ponad dwa tony ubrań.

Co sądzicie o kampaniach prozdrowotnych organizowanych przez sieciówki? My trzymamy kciuki, żeby w tym roku udało się pobić zeszłoroczną ilość zebranych kilogramów!

>>> Przeczytaj również: COS zamiast niszczyć niesprzedane ubrania, nada im drugie życie