noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Project Conscious Clothing – wybierz marketplace dla mody etycznej!

REKLAMA
REKLAMA
noSlotData

Ostatnio pisaliśmy Wam o najlepszych marketplace w Europie. Do listy należałoby jeszcze dodać nowy holenderski Project Cece, czyli Project Conscious Clothing, stworzony z myślą o projektantach niszowych, którym bliskie jest pojęcie mody zrównoważonej i etycznej. Uwaga: to pomysł na studencką kieszeń!

Conscious Clothing na każdą kieszeń

O tym, że fast fashion truje środowisko wspominać raczej nie trzeba – wiemy to wszyscy, nie tylko ci związani z branżą zawodowo. W odpowiedzi na potrzeby tak uświadomionego klienta tworzy się więc siła opozycyjna, postulująca, by przejść na rytm slow. Moda działająca na zasadach poszanowania dla natury podbija rynek – ale, niestety, mimo pięknych ideałów, wciąż pozostaje poza zasięgiem wielu osób. One, ze względu na sytuację ekonomiczną, prędzej wybiorą ubranie z sieciówki niż conscious clothing za 500 czy 600 zł… A przecież moda zrównoważona to dobro wspólne – powinna być osiągalna dla wszystkich!

https://www.instagram.com/p/CBoJZEBjdHx/

Say “Yes” to conscious style

Na początku był problem. I to spory, bo 3 studentki z Amsterdamu bardzo chciały zmienić swoje nawyki konsumenckie, by być bardziej fair wobec środowiska. 3 studentki, siostry Marcella i Melissa oraz ich przyjaciółka Noor zdecydowały więc, aby wziąć sprawy w swoje ręce i powiedzieć “tak” dla conscious clothing… z pełną świadomością, ale i na swoich zasadach gry.

Project Cece powstał więc, aby zrzeszać niszowe marki etyczne – czyli takie, które produkują lokalnie, przestrzegają zasad fair trade, są przyjazne dla środowiska, dbają o prawa zwierząt, są wegańskie i wspierają małe społeczności. Współpraca z nimi opiera się zaś na regułach affiliate marketingu. To oznacza, że Project Cece pobiera prowizję od sprzedających, ale przestrzega, że nie obciąża projektantów żadnymi dodatkowymi kosztami, jak to bywa w świecie e-commerce. Nie ma miesięcznych abonamentów. Oprócz prowizji za każdorazowy zakup uiszcza się tak naprawdę tylko opłatę za rozpoczęcie działalności na platformie. I już!

https://www.instagram.com/p/CAdfhf1A9YF/

Conscious clothing – prawo do świadomych wyborów i do wiedzy

Zarówno na swojej stronie, jak i na mediach społecznościowych Project Cace dzieli się wiedzą. Jak sprawić, by garderoba była bardziej etyczna? Co to ekonomia cyrkularna? Jak przeciwdziałać zmianom klimatu? Dlaczego warto wspierać niszowych twórców? Umożliwiając łatwy dostęp do podstawowej wiedzy o zrównoważonej modzie, ułatwiają konsumentom dokonywanie wyborów. A przy okazji, edukują!

Na stronie Project Cece dostępne są różne filtry pozwalające na szukanie produktów względem certyfikatów (OEKO-TEX, Peta approved, Fairtrade…) lub cech, na których najbardziej nam zależy.

Na razie Project Cece działa na rynku brytyjskim, holenderskim i niemieckim. Jak myślicie, możemy liczyć, że podobna inicjatywa znajdzie swoje miejsce także i w Polsce? Oby, bo mamy wielu niszowych, świadomych twórców!

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Eko opakowania kosmetyków naturalnych, czyli jak branża beauty próbuje rozwiązać problem plastiku

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES