noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Podróż do świata Bruce’a Chatwina razem z Burberry

REKLAMA
noSlotData

Inspiracja szeroko rozumianą sztuką jest znana projektantom i to z niej przede wszystkim czerpią pomysły do swych kolekcji. Zazwyczaj jest to nałożenie obrazów znanych malarzy, tak jak robi to Prada czy Gucci, ale dochodzi również do wykorzystania najnowszych technologii i tworzenia własnych, współczesny printów. Czy podobny sukces odniesie kolekcja, jeśli źródłem natchnienia są okładki książek, a nie pejzaże Picassa?

Męska linia ubrań marki Burberry na sezon wiosna-lato 2015 nosi tytuł „Book Covers & Bruce Chatwin”. Bruce Chatwin był pisarzem i podróżnikiem, żyjącym w ubiegłym wieku. Książki wydawane pod jego nazwiskiem to głównie zbiory esejów pisane podczas przemierzania kontynentów. Prace Chatwina opowiadają o losach krajów, takich jak Argentyna lub też dotyczą charyzmatycznych osób, np. Indiry Gandhi (indyjska polityk) czy Wernera Herzoga (niemiecki reżyser).

Burberry Prorsum Menswear Spring Summer 2015 Show Finale

Kolekcja przedstawiona podczas London Fashion Week prezentuje styl formalny i smart casualowy. Modele mają na sobie garnitury z dwurzędową marynarką, kardigany i budrysówki, pojawiające się zazwyczaj w kolekcjach jesienno-zimowych. Koszule na wybiegu były tym razem jedynie tłem kolorystycznym do przedstawienia reszty ubrań. Te zaś są wykonane ze szlachetnych materiałów, a wśród nich znajdziemy gabardynę, podwójny kaszmir, len, aksamit i nubuk.

Kolorystyka jest wszechstronna – od barw jasnych po ciemne, od zimnych po ciepłe. Mamy tu liczne odcienie fioletu, niebieskiego, zieleni, czerwieni oraz żółtego i beżu. Podczas oglądania poszczególnych sylwetek należy zwrócić uwagę na rzucające się w oczy szczegóły. Pod niektórymi ubraniami brakuje koszuli lub t-shirtu i nie budziłoby to większego zainteresowania, gdyby nie fakt, że mamy do czynienia z marynarką czy też z zapinanym swetrem w serek.

Do barwnych stylizacji dobrano kapelusze w podobnym tonie wykonane z króliczego włosia, pojemne torby, a na niektórych modeli zarzucono lekko szale z malowanymi napisami. To kolejny już pokaz, gdy Burberry podtrzymuje motyw podróży. Jest on ważny dla historii marki, ponieważ na początku XX wieku to właśnie w okryciach tego brandu wyruszano na wyprawy, m.in. mające na celu zdobycie bieguna południowego.

Burberry Prorsum Menswear Spring Summer 2015 Sho_001

fot. materiały prasowe

Autor: Rafał Cała

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES