Kto wykona zdjęcia do kalendarza Pirelli 2019?

105
Fot. Albert Watson

Znamy już nazwisko fotografa najnowszej edycji prestiżowego kalendarza Pirelli na rok 2019! Autorem zdjęć jest Albert Watson, szkocki artysta znany głównie z niestandardowych portretów gwiazd. 

Watson, uważany przez wielu za jednego z najważniejszych fotografów na świecie, od lat współpracuje z redakcjami mody. Jego zdjęcia zdobiły już ponad 100 okładek magazynu „Vogue’a”. Fani ostrych brzmień mogą natomiast kojarzyć jego prace z okładek magazynu muzycznego „Rolling Stone”.

Albert Watson to fotograf, który nie boi się wyzwań. W czasie ponad czterdziestoletniej pracy z aparatem, przed jego obiektywem gościły osobowości z najróżniejszych środowisk – muzycy, artyści, modelki, reżyserzy. Przez szerszą publiczność kojarzony jest głównie za sprawą portertu Steve’a Jobsa, zdobiącego okładkę jego biografii czy osławionego zdjęcia Alfreda Hitchcocka trzymającego oskubaną gęś.

Prace Watsona wystawiane są w galeriach i muzeach na całym świecie. Sam fotograf uwielbia opowiadać o swoich dziełach i inspiracjach. Przeglądając jego fotografie w pamięć zapadają przede wszystkim kreatywne i pomysłowe portrety, które potwierdzają kunszt i wybitny warsztat techniczny Watsona. Czy tego samego możemy spodziewać się po kalendarzu Pirelli 2019? Odpowiedź już niedługo!

fot. Albert Watson
fot. Albert Watson
fot. Albert Watson

>>> Przeczytaj również: FILM: Jak powstał kalendarz Pirelli 2017 w obiektywie Petera Lindbergha