noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Oczyszczanie twarzy krok po kroku

REKLAMA
noSlotData

Każda z nas może w zaciszu domowym wykonać kilka prostych zabiegów, aby oczyścić skórę swojej twarzy. Wystarczy poznać parę wskazówek, dzięki którym wykonamy kolejne kroki oczyszczania w odpowiedni sposób, który pozwoli zmaksymalizować efekt końcowy. 

Zmycie pozostałości makijażu

Cały proces należy zacząć od dokładnego pozbycia się resztek makijażu. Idealnie do tego sprawdzą się mleczko do demakijażu lub płyn micelarny nałożone na płatek kosmetyczny, którym dokładnie oczyścimy twarz. 

Dokładne umycie twarzy i peeling

Po pozbyciu się pozostałości makijażu należy oczyścić twarz zmywając ją wodą z użyciem żelu lub ewentualnie pianki przeznaczonej specjalnie do mycia skóry twarzy, takiej jak  https://skin79-sklep.pl/skin79-jeju-aloe-foam-cleanser—150-ml..html . Następnie idealnie sprawdzi się peeling, koniecznie drobnoziarnisty który nie podrażni delikatnej skóry twarzy. Nakładamy go na wilgotną jeszcze skórę, masując delikatnie przez kilka minut opuszkami palców miejsce po miejscu. Ten etap zabiegu pozwoli pozbyć się martwego naskórka.

Kąpiel parowa

Gdy skóra jest już maksymalnie oczyszczona możemy wspomóc proces otwierania się porów kąpielą parową. Wystarczy przygotować  w misce gorący napar z takich ziół, jak mięta, rumianek i nagietek, a następnie potrzymać nad nim głowę, którą przykrywamy ręcznikiem. Po około 10 minutach, gdy napar wystygnie i przestanie wytwarzać parę, etap zabiegu jest zakończony. 

Pozbycie się zaskórników

Mamy już oczyszczoną skórę i maksymalnie otwarte pory. W tym momencie należy oczyścić zaskórniki widoczne na skórze twarzy. Używamy do tego chusteczki higienicznej nałożonej na palce. Poprzez regularne uciskanie skóry miejsce po miejscu pozbędziemy się widocznych zaskórników.

Dezynfekcja twarzy

Ostatnim krokiem jest stonizowanie skóry twarzy. Najlepiej wykonać to produktem zawierającym w swoim składzie alkohol. Po zakończonym procesie oczyszczania warto wybrać maseczkę lub krem, które nawilżą i odżywią dogłębnie skórę twarzy. 

Regularne oczyszczanie twarzy, naprawdę warto!

Zabieg oczyszczania twarzy w domu jest możliwy wyłącznie wtedy, jeżeli nie mamy poważnych problemów z cerą. W innym przypadku należy skonsultować się na przykład z dermatologiem, który doradzi jak samodzielnie radzić sobie z problematyczną skórą naszej twarzy. Regularne oczyszczanie to wspaniały sposób na zdrową i odżywioną skórę, a co więcej dzięki niemu stosowane kremy i maski działają jeszcze mocniej. To tylko kilka chwil, a wielka ulga dla cery i wspaniały efekt końcowy!

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES