Jak dbać o włosy w porze przejściowej – stylizacja włosów dla laików

28
mat. sponsora

Jesienią i wczesną wiosną trzeba odbudowywać włosy po niełatwych warunkach, których doświadczyły. Wakacyjne szaleństwa i zimowe mrozy mogły wyrządzić wiele szkód. Jak więc zadbać o włosy w porze przejściowej i stylizować fryzurę tak, by pasma zachowały idealną kondycję?

Suszenie najpóźniej przed wyjściem z domu

Chłodniejsze dni przypominają o tym, jak niezbędna jest w naszym życiu suszarka. W przypadku niższych temperatur nie należy wychodzić z domu z mokrą głową. Może to nie tylko zaszkodzić włosom, ale i narazić na przeziębienie. Trzeba więc starannie wysuszyć kosmyki przed wyjściem z domu. Aby zrobić to bezpiecznie, należy ustawić niską temperaturę, a wcześniej nie pocierać pasm ręcznikiem.

Bez czapki ani kroku

Wiosną i jesienią wiele kobiet unika zakładania czapki, twierdząc, że niszczy ona strukturę włosa. To błąd, dlatego że przy chłodach musimy zadbać o ochronę skóry głowy. Noszenie czapki jest więc wskazane, gdy temperatura powietrza spada. Odmrożona skóra głowy nasila wypasanie włosów, a tego trzeba uniknąć, by cieszyć się dużą objętością. Przed wyjściem z domu pasma warto związać w koczka i ukryć pod czapką. Zapobiegnie to ocieraniu się kosmyków o szalik, płaszcz czy wplątywaniu się ich w suwaki. Czapka powinna być luźna i przewiewna. Warto wybierać nakrycia głowy z dzianiny, jedwabiu czy kaszmiru.
Naturalne materiały są przyjaźniejsze skórze (z wyjątkiem wełny, która może uczulać). Tkaniny o luźnym splocie nie przyciskają włosów do głowy, co pozwala im swobodnie oddychać. Głowę można też otulić szalem, kominem albo założyć kaptur.

Postaw na naturalne kosmetyki do stylizacji włosów

Naturalne produkty do stylizacji włosów nie tylko znakomicie utrwalą fryzurę w wietrzną i deszczową pogodę, ale też poprawią elastyczność i wygląd pasm. Zrobią to bez nadmiernego obciążania i podrażniania skóry głowy. Naturalne kosmetyki do układania włosów wyróżniają się brakiem substancji potencjalnie szkodliwych. Nie zawierają alkoholu, silikonów, parabenów i podobnych dodatków. Takie produkty do stylizacji włosów bazują na
ekstraktach roślinnych (w tym ziołowych). Zostały opracowane w ten sposób, by utrwalać bez sklejania i obciążania, podkreślając zarazem naturalny blask. Naturalne kosmetyki do stylizacji włosów dostępne są na stronie https://triny.pl/185-stylizacja-wlosow. Oferowane tam produkty dodatkowo chronią i pielęgnują, co w dłuższej perspektywie pozwala cieszyć się lepszą kondycją pasm.

Zadbaj o nawilżanie

W porze przejściowej trzeba nie tylko dokładnie suszyć włosy, nosić nakrycie głowy i sięgać po naturalne kosmetyki do stylizacji włosów. Należy również poprawiać nawilżenie kosmyków, wybierając odpowiednie preparaty. Warto sięgać po delikatne, naturalne szampony i odżywki zatrzymujące wilgoć we włosach. Dzięki nim pasma będą odporniejsze na uszkodzenia, błyszczące i elastyczne. Warto też zadbać o wilgotność powietrza w pomieszczeniach, które są zazwyczaj przegrzane. Można posłużyć się nawilżaczem albo postawić miskę z wodą przy kaloryferze.

Co robić, by włosy się nie elektryzowały?

Po zdjęciu czapki włosy zwykle mocno się elektryzują. Żeby temu zapobiegać, trzeba przede wszystkim wybierać nakrycia głowy wykonane z naturalnych włókien. Praną czapkę należy wypłukać w płynie zmiękczającym. Same włosy po zdjęciu nakrycia głowy można spryskać hydrolatem. Warto używać szczotek z naturalnego włosia i odżywek wygładzających.

Fryzury najlepsze na pory przejściowe

Jesienią i wczesną wiosną nosimy czapki, szaliki i apaszki. Z tego względu warto upiąć wysoko włosy, aby uniknąć ich splątania na karku. Nie trzeba jednak nosić tej fryzury przez cały dzień. Wystarczy związać włosy w drodze do pracy czy kawiarni, a potem je rozpuścić i rozczesać. Z kolei w przypadku krótszych pasm, warto sięgać po naturalne kosmetyki do stylizacji włosów. Utrwalą one fryzurę na tyle dobrze, że nie rozpadnie się po zdjęciu czapki.

Jak zadbać o włosy kręcone?

Kobiety o kręconych włosach często skarżą się, że w porach przejściowych, kiedy zwiększa się wilgotność powietrza, skręt ich kosmyków bardzo się nasila. Aby uniknąć tego problemu, można zastosować kosmetyki do układania włosów w formie olejków albo użyć odrobiny wazeliny. W porze przejściowej na kaprysy pogody źle reagują zarówno włosy, jak i skóra głowa. Aby uniknąć podrażnień, zniszczonych kosmyków i problemu elektryzowania się, warto stosować wyżej opisane zasady pielęgnacji i stylizacji. Wówczas można cieszyć się trwałą fryzurą, która nie rozpadnie się w kilka minut po wyjściu z domu, pasma łatwiej się układają, a kosmyki wyglądają na zdrowe i zadbane.

Artykuł sponsorowany

>>> Przeczytaj również: Raport WGSN – opakowania przyszłości w branży kosmetycznej