Czym zajmuje się agencja modelek?

57
mat. prasowe

Coraz więcej młodych dziewcząt marzy o pracy w zawodzie modelki. Zdobywanie nowych zleceń i zaistnienie w branży wymaga jednak odpowiednich kroków i dużego wsparcia, więc większość kandydatek na modelki decyduje się na nawiązanie współpracy z agencjami modelek.

Agencja modelek – firma, która kreuje modelki

Agencja modelek to firma działająca w branży modelingowej. Agencja tego typu zrzesza modelki i często też hostessy oraz wyszukuje dla nich angaże i udziela wsparcia niezbędnego na każdym etapie kariery. Agencja modelingowa przede wszystkim wyszukuje kandydatki spełniające określone wymagania, podpisuje z nimi umowy o współpracę oraz prowadzi ich kariery. Firma działająca w branży modelingowej organizuje specjalne castingi na potrzeby krajowych i zagranicznych klientów, a w czasie tych castingów wyłania najbardziej interesujące twarze i zajmuje się wszystkimi formalnościami niezbędnymi przed ich startem w nowej pracy.

1. Wyszukiwanie angaży

W agencjach modelek pracują tzw. łowcy nowych twarzy. Zadaniem tych osób jest przeprowadzanie castingów, czyli rekrutacji wśród kandydatek na modelki.

„Łowca twarzy zawsze zwraca uwagę na wygląd kobiety, która przychodzi na casting, ale ładna buzia i atrakcyjna figura nie wystarczą do tego, by stać się modelką. Podczas castingu pod uwagę brany jest również charakter każdej kandydatki – jej osobowość, zaangażowanie, umiejętności interpersonalne i wiele innych cech” – mówi Dariusz Sokołowski, właściciel Agencji Infernal zatrudniającej modelki, hostessy i statystów.

Po nawiązaniu współpracy z kandydatką agencja przygotowuje jej profesjonalne portfolio, wyszukuje dla niej zlecenia i pertraktuje warunki umów ze zleceniodawcami. Nacisk jest w tym przypadku kładziony nie tylko na znalezienie pracy, ale też na wynegocjowanie jak najlepszych warunków – nie tylko finansowych, ale też związanych z ewentualnym zakwaterowaniem w czasie wyjazdów czy kosztami podróży. Agencja oferuje przede wszystkim dużą różnorodność ofert, począwszy od zatrudnienia na pokazach mody, przez sesje fotograficzne, a na modelingu określonych części ciała (manicure czy fryzur) kończąc.

2. Wsparcie w rozwoju kariery

Zadaniem agencji modelek jest nie tylko znajdowanie zleceń dla współpracujących z nią kobiet, ale też prowadzenie ich po ścieżce zawodowej. Agencja modelek dba o dobry wizerunek zatrudnionych osób, a dodatkowo organizuje im szkolenia, pozwala nawiązywać liczne kontakty w branży, a nawet dba o ich przyszłość po zakończeniu przygody z modelingiem.

Kto może nawiązać współpracę z agencją modelek?

Agencja modelek jest zwykle otwarta na nawiązanie współpracy z każdą kobietą, która spełnia minimalne wymagania, tj. ma odpowiedni wiek, wzrost i wymiary ciała oraz odznacza się interesującą urodą i siłą charakteru. Ostateczna decyzja o możliwości zaistnienia w branży modelingu zależy jednak od agencji. Wymagania w stosunku do kandydatek są co prawda dość restrykcyjne, ale warto spróbować swojego szczęścia.

Jeśli przypuszczasz, że masz zadatki na modelkę, zgłoś się na casting poprzez formularz zawarty na stronie https://www.agencjainfernal.pl/

Artykuł przygotowany we współpracy z partnerem

>>> Przeczytaj również: „Kiedy byłam małą dziewczynką, mój tata nazywał moim imieniem materiały i modele butów”. Rozmawiamy z Arianną Casadei