Jak wygląda nowojorskie biuro Instagrama?

347
zdjęcie: Jonathan Plikington

Instagram otworzył drugie biuro w Nowym Jorku. Wygląda zjawiskowo. Sprawdźcie sami.

Praca w Instagramie? Brzmi jak spełnienie marzeń i uwierzcie, że tak właśnie jest. Wystarczy spojrzeć na nowootwarte biuro Instagrama, a możemy odnieść wrażenie, że przenieśliśmy się do jednego z perfekcyjnych zdjęć prosto z aplikacji. Nowe biuro powstało w Nowym Jorku przy 440 Broadway Street i zostało ulokowane na najwyższych piętrach budynku. Główna siedziba firmy znajduje się w San Francisco.

Twórcą tego imponującego projektu jest pochodząca z Los Angeles firma Ghery Partners, która ulepszyła układ i elementy konstrukcyjne biura, by móc stworzyć w nim pożądane instalacje.

Co ciekawego odnaleźć można w nowojorskiej siedzibie Instagrama? Na wejściu wita nas cyfrowa ściana, która oprócz pozdrowień, wyświetla również zdjęcia i relacje ponad 800 milionów użytkowników platformy. Częściowa kopuła geodezyjna, która została wykonana z dichronicznego szkła, zmienia kolory w zależności od kątu patrzenia. Posiada ona sterowane oświetlenie oraz regulowane siedzenia – wszystko stworzone z myślą o osobach pragnących wykonać idealne selfie.

zdjęcie: Jonathan Plikington

W biurze znajdziemy prawdziwie „instagramowe” miejsca spotkań oraz spożywania posiłków. Jednym z nich jest Thirsty flamingo, czyli w pełni wyposażony bar utrzymany w słodkich brzoskwiniownych klimatach. Miłośnicy słodyczy odnajdą tu lody w ponad 20 różnych smakach. By odnaleźć chwilę ciszy i spokoju, można udać się do specjalnie wydzielonej przestrzeni bibliotecznej. W biurze dostępnych jest również kilka unikatowych sal konferencyjnych, jak i dźwiękoszczelne studio stworzone do nagrywania wywiadów i filmów. Czy tak właśnie wygląda biuro marzeń?

zdjęcie: Jonathan Plikington
zdjęcie: Jonathan Plikington
zdjęcie: Jonathan Plikington
zdjęcie: Jonathan Plikington

>>> Zobacz również: SOCIAL MEDIA: Najbardziej lajkowane instagramowe filtry

ZapiszZapiszZapiszZapisz