Nowa książka „Valentino Mirabilia Romae”

1035
Valentino: Mirabilia Romae Fot. Laziz Hamani

Nie możemy sobie wyobrazić świata bez Rzymu, tak jak nie możemy sobie wyobrazić Rzymu bez Valentino – przekonują Maria Grazia Chiuri i Pierpaolo Piccioli w książce zatytułowanej “Valentino Mirabilia Romae” lub “Marvels of Rome” (wersja angielska), w której zdradzają, czym kierują się podczas projektowania.

400-stronicowa publikacja to prawie 300, zarówno tych znanych, jak i jeszcze nigdy wcześniej nie publikowanych, ilustracji autorstwa Laziz Hamani.

Valentino: Mirabilia Romae Fot. Laziz Hamani
Valentino: Mirabilia Romae Fot. Laziz Hamani

“Valentino Mirabilia Romae” składa się głównie z pięknych zdjęć kreacji couture i ready-to-wear, zaprezentowanych obok szkiców wykonanych przez obecnych projektantów Valentino. Są wyhaftowane zygzaki, wyrysowane plecionki, które znajdują się w sąsiedztwie cytatów Goethego czy Zygmunta Freuda.

Valentino: Mirabilia Romae Fot. Laziz Hamani
Valentino: Mirabilia Romae Fot. Laziz Hamani

Jesteśmy przekonani o tym, że praca w Rzymie ma znaczący wpływ na naszą sztukę. Kiedy jesteś otoczony tak pięknym miastem, trudno nie oprzeć się jego mocy. To tak, jak być w muzeum każdego dnia, nasiąkać jego energią i interpretować na nowo – powiedział Pierpaolo Piccioli przy podpisywaniu książki w butiku Colette w Paryżu. Rzym nie jest jednolity. To pogańskie miasto, które stało się katolickie i bardzo religijne. To dawne cesarstwo, które ma również wiele w sobie z “La Dolca Vita” Pasoliniego. Wszystko idealnie zrównoważone: pogaństwo, katolicyzm, cesarski Rzym, barok, współgrające razem bez większego trudu. Rzym to bezkonfliktowe piękno! 

Picolli, mieszkając w Rzymie przyznaje, że nadal udaje mu się odkrywać coś nowego w tym mieście.

Cena książki autorstwa Francesco Bonami w twardej oprawie w sprzedaży w cenie 250 dolarów. Znajdzie się w Waszej biblioteczce?

Autor: Urszula Wiszowata

PODZIEL SIĘ