Giorgio Armani poleca wystawę poświęconą Martinowi Scorsese

173
Giorgio Armani i Martin Scorsese, fot. Getty Images

Wraz z paryskim La Cinémathèque Francaise Giorgio Armani zachęca do odwiedzenia wystawy, poświęconej działalności reżysera filmowego – Martina Scorsese.

Wystawa pod tytułem “Scorsese” przedstawi między innymi archiwalne zdjęcia gromadzone przez lata, również przez samego reżysera.

Od zawsze byłem wielkim fanem kina. Film na długo zapada mi w pamięci i głęboko wpływa na pracę twórczą – mówi Armani. Moje wsparcie dla La Cinémathèque Française to szczery gest w kierunku francuskiego kina i ukłon w kierunku samego Martina Scorsese, którego talent cenię i podziwiam. Czuję się zaszczycony móc nazwać go swoim przyjacielem.

Współpraca między Armanim, a Scorsese ma swoje początki w latach dziewięćdziesiątych. Wówczas Scorsese nakręcił film dokumentalny o dizajnerze “Made in Milan”. Armani z kolei wspierał wiele projektów reżysera, między innymi World Cinema Project, promujący stare kino, ale przede wszystkim zaprojektował wiele kostiumów na potrzeby filmów. Jednym z nich jest wszystkim znany “The Wolf of Wall Street” z 2013 roku.

Nie ma słów jakimi mogę wyrazić swój podziw dla pracy Giorgio Armaniego. To mistrz krawiectwa, który zrewolucjonizował świat mody. Mówię to jako jego przyjaciel i partner w biznesie. Jak mogę podziękować mu za wsparcie, jakim mnie obdarzył przez te wszystkie lata?! – komentuje Scorsese. To wielki zaszczyt być wyszczególnionym przez Giorgio Armaniego. – dodaje reżyser.

Zapraszamy od 14 października do 14 lutego do Mediolanu.

Autor: Urszula Wiszowata