NIKE ubiera polską reprezentację

142
Mat. prasowe

Fani i eksperci wierzą, że Orły gotowe są do lotu. Tego samego zdania jest także napastnik i kapitan drużyny Robert Lewandowski. Polska ma obecnie świetną drużynę, którą tworzy wielu wybitnych zawodników. Potrafimy grać naprawdę dobrze i wciąż mamy w sobie duży potencjał – zapewnia.

Pomimo dwunastoletniej nieobecności na międzynarodowych rozgrywkach na najwyższym szczeblu, Reprezentacja Polski rozpocznie turniej w Rosji jako jedna z ośmiu najsilniejszych drużyn w rankingu. Ta elitarna pozycja to kolejny dowód na niebywały awans Reprezentacji Polski w piłce nożnej na arenie międzynarodowej (w 2013 r. Polska zajęła 78. miejsce w rankingu, w 2018 r. jest już na 6 miejscu). Ćwierćfinał rozgrywany we Francji w 2016 roku, w którym Orły po raz pierwszy od 20 lat wyszły z fazy grupowej, a także rekord Roberta Lewandowskiego, który w trakcie kwalifikacji do mistrzostw w Rosji strzelił 16 bramek, to tylko dwa z serii ostatnich osiągnięć. Wszystko to sprawia, że coraz pewniej mówi się o perspektywach reprezentacji, a także wymusza nieuniknione porównania ze złotym pokoleniem zawodników, którzy w latach 1974 i 1982 zajęli trzecie miejsce na globalnej scenie.

>>> Przeczytaj również: Czy nasze postanowienia noworoczne przełożyły się na wzrost sprzedaży polskich marek sportowych?

Piłkarze w Rosji będą obserwowani przez tłumy, a wystąpią w nowej kolekcji strojów narodowych, które jednoczą drużynę, podkreślając jej skuteczny atak oraz niestrudzoną asystę.

Inspiracją do zaprojektowania strojów była duma, z jaką Polacy traktują orła – symbol narodowy oraz herb reprezentacji − wyjaśnia Pete Hoppins, starszy dyrektor ds. Projektowania Nike Football Apparel. Dwa lata temu we Francji orzeł dopiero wzbijał się do lotu. W 2018 szybuje już wysoko. Polska reprezentacja to zespół, który należy traktować poważnie.

W projekcie koszulki do orła nawiązuje ukośny wzór, który biegnie przez klatkę piersiową. W zestawie domowym utrzymany jest w biało-platynowej kolorystyce, a w zestawie wyjazdowym w dwóch odcieniach żywej czerwieni. To graficzne przedstawienie orła pokonującego konkurencję. Oprócz zestawów domowych i wyjazdowych, kolekcję tworzą stroje treningowe, również zaprojektowane w tej samej, dynamicznej stylistyce. Kolekcja Reprezentacji Polski w piłce nożnej 2018 akcentuje prędkość dzięki nowoczesnej technologii Fast Fit Vaporknit.

Mat. prasowe
Mat. prasowe
Mat. prasowe