noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Dom w stylu hygge. Przytulne meble do salonu

REKLAMA
noSlotData

Dlaczego świat zafascynował się stylem hygge? Ponieważ to trend, który pozwala na aranżowanie przestrzeni przytulnych, relaksujących, sprzyjających „nic nierobieniu”. Zobacz, jak urządzić salon w stylu hygge – na jakie meble do salonu i ozdoby postawić?

Błogość, relaks, radość z życia i danej chwili, jednym słowem: wszystko to, co wprawia nas w dobry nastój – tak Duńczycy opisują filozofię „hygge”. Czy stanowi klucz do szczęścia? Tego nie wiadomo. Na pewno jednak dom urządzony w tym stylu staje się komfortową strefą, służącą wypoczynkowi i sprzyjającą pozytywnemu myśleniu. W takiej przestrzeni łatwo jest zostawić problemy. Oczywiście za drzwiami.

Duńczycy to najszczęśliwsi ludzie na świecie

Nie bez powodu styl hygge przyszedł do nas właśnie z Dani. Od lat Duńczycy promują się jako najszczęśliwsi ludzie na świecie, w końcu jako naród zajęli pierwsze miejsce w ubiegłorocznej edycji konkursu World Happiness Report. Dla porównania, Polacy znaleźli się na pozycji 57…

Może więc czas zacząć brać przykład z Duńczyków? Podobno nie jest to takie trudne – wystarczy cieszyć się z małych rzeczy oraz odnajdywać błogostan w prostych, codziennych doświadczeniach. Trzeba też otaczać się pozytywami, a nic tak nie sprzyja relaksowi, jak przebywanie w komfortowo urządzonym domu. Czyli domu w stylu hygge.

Meble do salonu w stylu hygge

Salon to, obok kuchni, miejsce w którym spędza się najwięcej czasu. Dlatego to strefa, przy urządzaniu której warto poświęcić kilka chwil więcej. Aby zaaranżować ją w stylu hygge, będzie potrzebnych kilka modeli mebli. Jakich? Podpowiada Marta Machowicz z poznańskiego salonu meblowego Mebest:

Po pierwsze: postaw na wygodny wypoczynek, np. narożnik lub sofę, a także komplet jadalniany – stół i krzesła. To bardzo ważne meble w salonie urządzanym w stylu hygge, ponieważ jednym ze sposobów wprowadzania nas w dobry nastrój jest spędzanie czasu z bliskimi nam ludźmi.

Meble do salonu w stylu hygge: komfortowa sofa oraz podręczny stolik
Fot. salon meblowy Mebest

Po drugie: wybierz rozłożysty fotel oraz stojącą obok lampę podłogową, oświetlającą strony czytanej książki. Przyda się także stolik, na którym położysz kawę. Trzeba bowiem pamiętać, że zgodnie z filozofią hygge każdy powinien mieć czas na filiżankę ulubionego napoju, wypijanego podczas relaksu przy ulubionej lekturze. Oczywiście obie te czynności należy wykonywać z pozycji wygodnego fotela!

Meble do salonu w stylu hygge: wygodny fotel i mały stolik kawowy
Fot. salon meblowy Mebest

Po trzecie: przydadzą się meble do salonu w postaci regału lub witryny, które pozwolą wyeksponować książki, zdjęcia, pamiątki i prezenty od najbliższych. Pomocna będzie komoda lub sekretarzyk, na których blatach umieścisz świece. Wszystkie te dodatki są niezwykle ważne w stylu hygge, a najważniejsze – świece (przeciętny Duńczyk wypala średnio 6 kg wosku rocznie)!

Komoda z przeszkleniami pozwalająca wyeksponować dekoracje
Fot. salon meblowy Mebest

Styl hygge to nie tylko styl urządzania wnętrza. To moda na życie. Możesz mieć hygge-house, czyli dom sprzyjający relaksowi, być hygge-mamą, zarażając innych radością życia, spędzić hygge-dzień, czyli dzień pełen przyjemności, a nawet upiec hygge-ciasto, które wywoła uśmiech nawet wtedy, jeżeli wyjdzie z zakalcem. Hygge to super styl, pełen szczęścia, dla ludzi którzy chcą czerpać z życia to, co najlepsze.

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
Tagi

hygge

REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES