noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
Transakcje giełdowe, przejęcia, zmiany kadrowe, czy publikacje nowych kolekcji. Przygotowaliśmy zestawienie najważniejszych wydarzeń minionych dni z przenikających się światów mody i biznesu.

Najważniejsze wydarzenia w pigułce – 3 tydzień 2024

REKLAMA
REKLAMA
noSlotData

Transakcje giełdowe, przejęcia, zmiany kadrowe, czy publikacje nowych kolekcji. Przygotowaliśmy zestawienie najważniejszych wydarzeń minionych dni z przenikających się światów mody i biznesu.

Przeczytaj również: Jak sztuczna inteligencja może pomóc Twojej marce? FashionBiznes.pl i Google podpowiadają

W styczniu przesunięcie oczekiwań konsumentów w kierunku nieco wyższej inflacji [dane GUS]

W styczniu 2024 r. odnotowano poprawę zarówno obecnych, jak i przyszłych nastrojów konsumenckich w stosunku do poprzedniego miesiąca. Bieżący wskaźnik ufności konsumenckiej (BWUK), syntetycznie opisujący obecne tendencje konsumpcji indywidualnej, wyniósł – 12,6  i był o 2,6 p. proc. wyższy w stosunku do poprzedniego miesiąca, informuje Główny Urząd Statystyczny. Dowiedz się więcej.

„Żyjemy w ciągłej akcji”. Blanka Jordan zapowiada nową strategię sprzedażową BIZUU [wywiad]

Od 13 lat ramię w ramię przedzierają szlaki na polskim rynku mody, ewoluując wraz ze swoją marką i klientkami. Teraz siostry Blanka Jordan i Zuzanna Wachowiak zdecydowały się otworzyć kolejny rozdział w historii BIZUU, wprowadzając nowy model biznesowy. Wychodząc naprzeciw potrzebom klientek, postanowiły zapewnić im regularny dostęp do swoich nowych projektów w postaci regularnych, comiesięcznych „dropów”. O nowej strategii sprzedażowej i odświeżeniu wizerunku marki, oraz o trwających jednocześnie intensywnych przygotowaniach do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu, rozmawiamy z Blanką Jordan, współzałożycielką BIZUU. 

Przeczytaj również: Rynek Fast Fashion w 2024. Czy szybka moda zwolni?

To koniec greenwashingu? Unia Europejska wprowadza nowe przepisy 

W środę posłowie Parlamentu Europejskiego przegłosowali wprowadzenie zunifikowanych oznaczeń dotyczących zrównoważenia danego produktu. Już wkrótce umieszczanie terminów takich jak “przyjazny dla środowiska” na opakowaniach i metkach będzie możliwe tylko wówczas, gdy marka dostarczy odpowiednie dowody władzom publicznym. Informujemy o szczegółach.

Gra Tommy’ego Hilfigera doczekała się premiery. Co oferuje świat FashionVerse?

Od miesięcy zapowiadana przez Tommy’ego Hilfigera gra jest już dostępna. Użytkownicy urządzeń z wbudowanym systemem iOS lub Android od wczoraj mogą pobierać ją na swoje smartfony. Jaką przygodę oferuje świat FashionVerse?

Przeczytaj również: Pierwsza praca w modzie. Poradnik tworzenia CV i listu motywacyjnego dla osób bez doświadczenia zawodowego

Allegro podpisało umowę z R.Power. „To cześć naszego planu dekarbonizacji”

Allegro podpisało z R.Power długoterminową umowę zabezpieczającą cenę ponad 200 GWh zielonej energii elektrycznej. Jak podają przedstawiciele polskiego giganta e-handlu, porozumienie zostało zawarte w formule virtual Power Purchase Agreement (vPPA). Dowiedz się więcej.

Nie żyje znany szwajcarski fotograf

Uważany był za “mistrza podświetlenia”. W swoich pracach często koncentrował się na podkreślaniu siły kobiecej sylwetki. Wieku 84 lat zmarł Hans Feurer. Ikona szwajcarskiej fotografii.

Przeczytaj również: Crowdfunding w startupie modowym – czy się opłaca?

Zdjęcie główne: Unsplash

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES