noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
Od miesięcy zapowiadana przez Tommy'ego Hilfigera gra jest już dostępna. Użytkownicy urządzeń z wbudowanym systemem iOS lub Android od wczoraj mogą pobierać ją na swoje smartfony. Jaką przygodę oferuje FashionVerse?

Gra Tommy’ego Hilfigera doczekała się premiery. Co oferuje świat FashionVerse?

REKLAMA
noSlotData

Od miesięcy zapowiadana przez Tommy’ego Hilfigera gra jest już dostępna. Użytkownicy urządzeń z wbudowanym systemem iOS lub Android od wczoraj mogą pobierać ją na swoje smartfony. Jaką przygodę oferuje FashionVerse?

Przeczytaj również: Jak sztuczna inteligencja może pomóc Twojej marce? FashionBiznes.pl i Google podpowiadają

Mobilna gra od Tommy’ego Hilfigera

FashionVerse to interaktywna gra modowa obsługiwana przez urządzenia mobilne. Jej pomysłodawcą jest znany projektant, który w widzi w niej potencjał do przybliżenia mody pokoleniom Y i Z. – Moim życiowym celem jest uczynienie mody bardziej dostępną. Biorąc pod uwagę, jak wiele osób interesuje się modą, używając do tego telefonów, pomyślałem, że musi istnieć sposób, aby połączyć wszystkich w jedną społeczność, poprzez dostarczenie bardziej wciągającego doświadczenia  – powiedział 72-letni Hilfiger w rozmowie z “Vogue Business”.

W grze FashionVerse jesteśmy świadkami pracy generatywne sztucznej inteligencji. Odpowiada ona za tworzenie fotorealistycznych awatarów, scenerii i rekwizytów. – Na samym początku awatary były trochę dziecinne. Naszym celem było uczynienie ich bardziej wyrafinowanymi. AI w zasadzie zrobiła to za nas z dnia na dzień. To był dla nas game changer – zauważył projektant.

Za budowę FashionVerse odpowiadają prywatny fundusz inwestycyjny współtworzony przez Tommy’ego Hilfigera oraz firmy Tilting Point i Brandible.

Przeczytaj również: Najważniejsze trendy wśród dodatków na wiosnę 2024

Fabuła gry FashionVerse

W FashionVerse dostępne są dwa tryby rozgrywki. Stylistka – przystosowany do kreowania pełnych scen z wybranej listy ubrań; oraz trendsetter – skierowany do osób chcących tworzyć moodboardy z użyciem ulubionych strojów. Jak podano w oficjalnym komunikacie, „gracze będą mogli stylizować sceny na podstawie najnowszych trendów w modzie, realnie istniejących marek i scenerii”.

FashionVerse to gra społecznościowa. Użytkownicy mogą wzajemnie udostępniać swoje stylizacje, głosować na kreacje innych użytkowników, komentować je.

Przeczytaj również: Pomalowane usta – jak modnie malować usta?

Zdjęcie główne: mat. prasowy

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES