noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
Najbogatszy człowiek świata 2024 wg bloomberg - kim jest?

Musk stracił tytuł najbogatszego człowieka świata. Jest nowy lider! [ranking]

REKLAMA
REKLAMA
noSlotData

Elon Musk nie jest już najbogatszym człowiekiem świata. W poniedziałek Jeff Bezos odzyskał pozycję lidera na indeksie miliarderów Bloomberga, po tym jak akcje Tesli spadły o 7,2 proc.

Elon Musk, szef SpaceX i platformy X, stracił pozycję lidera rankingu najbogatszych ludzi świata po dziewięciu miesiącach na szczycie. Obecnie jego szacowany jest na 197,7 miliardów dolarów. W ciągu ostatniego roku zaliczył on stratę rzędu 31 mld dolarów, a same akcje Tesli, zarządzanej przez Muska spady o ponad 7 proc.

Przeczytaj również: Fortuny rosną w siłę! Poznaj 100 najbogatszych Polaków [raport]

Najbogatszy człowiek świata 2024 wg Bloomberg

Najbogatszym człowiekiem na ziemii został mianowany Jeff Bezos, będący w posiadaniu majątku rzędu 200 miliardów dolarów. 60-letni założyciel Amazona, awansował znalazł się na szczycie najbogatszych ludzi Bloomberga pierwszy raz od 2021 roku. Bezos jest obecnie właścicielem około 9 proc. akcji Amazona, co jest jednoznaczne z tym, że jego majątek netto rośnie wraz ze zwyżkami na giełdzie. 

Różnica w majątkach między Muskiem a Bezosem, która w pewnym momencie wynosiła 142 miliardy dolarów, stale się zmniejsza. Dzieje się tak na skutek przeciwstawnych trendów na akcjach Amazona i Tesli. Chociaż obie firmy należą do grona “Siedmiu Wspaniałych”, które napędzają amerykańskie rynki, to akcje Amazona od końca 2022 roku wzrosły ponad dwukrotnie i zbliżają się do swojego rekordu. Z kolei Tesla od szczytu z 2021 roku straciła około 50 proc. wartości. 

Ostatnie lata stoją pod znakiem starcia największych liderów o pozycję najbogatszego człowieka na świecie. Oprócz Muska i Bezosa, w wyścigu staje również szef francuskiego konglomeratu dóbr luksusowych, Louis Vuitton Moet Hennessy (LVMH). Bernard Arnault w obecnym zestawieniu Bloomberga zamyka podium, a jego majątek szacuje się obecnie na 197 mld dolarów.  

Zdjęcie główne: Pexels

Przeczytaj również: Zara wraca do Ukrainy. Znamy plan hiszpańskiego giganta

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES