noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
Matchesfashion kupione przez Fraser Group

Matchesfashion.com trafiło w ręce grupy Fraser w “okazyjnej” cenie

REKLAMA
REKLAMA
noSlotData

Grupa Fraser przejmuje sprzedawcę mody luksusowej online – Matchesfashion. Transakcja, która opiewa na 52 miliony funtów, oznacza ogromne straty dla dotychczasowego inwestora.

Przeczytaj również: UE wesprze polskie start-upy. W 2024 roku ruszą nowe programy inwestycyjne

Fraser Group weszła w posiadanie internetowego sprzedawcy Matchesfashion. Spółka należąca do brytyjskiego potentata Mike’a Ashleya, zgodziła się kupić luksusową e-platformę za jedyne 52 miliony funtów. Transakcja oznacza poważne straty dla jej dotychczasowego właściciela, funduszu private equity Apax Partners, które sześć lat temu miało zainwestować w nią 600 milionów funtów.

Dyrektor generalny Matchesfashion, Nick Beighton, po przejęciu pozostanie w szeregach firmy, „ściśle współpracując z zespołem Frasers w celu opracowania strategii skutecznego wykorzystania podstawowych atutów firmy przy jednoczesnym szybkim odblokowaniu synergii” – czytamy w oświadczeniu spółki.

Według informacji Sky News, że Frasers miałby wyprzedzić w zakupie swojego konkurenta, brytyjskiego detalistę Next, który znalazł się wśród niewielkiej liczby podmiotów, które złożyły ofertę przejęcia firmy.

Matchesfashion.com od dłuższego czasu borykało się z problemami finansowymi. Sky News podaje, że zadłużenie sprzedawcy sięga 20 milionów funtów. Problemy z utrzymaniem rentowności pojawiły się po licznych zmianach w strukturach spółki. Pod rządami Beightona, który objął stanowisko w ubiegłym roku, wydajność platformy znacznie się poprawiła. Niemniej jednak na brak solidnego odbicia wpłynęło gwałtowne spowolnienie światowej sprzedaży towarów luksusowych.

Przeczytaj również: Temu zastąpi dawne Shopee? Według danych, z aplikacji korzysta już co trzeci Polak

Frasers Group to jeden z najpotężniejszych brytyjskich detalistów zajmujących się sprzedażą artykułów sportowych. Firma szczególnie znana jest z handlu pod marką Sports Direct, która obejmuje zarówno sprzedaż fizyczną jak i online. Brytyjska grupa jest również w posiadaniu popularnych w Wielkiej Brytanii domów towarowych House of Fraser. W ubiegłym roku spółka zamknęła jego największą siedzibę – działającą przez 22 lata przy Oxford Street. 

Twórcą Frasers Group jest brytyjski potentat biznesowy Mike Ashley. W ubiegłym roku, czyli 40 lat po założeniu gigatnta handlu detalicznego, ustąpił on ze stanowiska dyrektora generalnego. Na stanowisko CEO mianował swojego zięcia Michaela Murray’a.

Założona w 1982 roku jako Mike Ashley Sports, grupa Fraser przez lata odnotowała ogromny wzrost, stając się jednym z czołowych graczy na rynku brytyjskim. Oprócz wspomnianych wcześniej Sports Direct i House of Frasers, własność intelektualna grupy obejmuje też marki Everlast, Lonsdale, No Fear i Slazenger.  Frasers Group ma za sobą falę przejęć – w ostatnim czasie do portfolio grupy trafiły: Missguided, Jack Wills i DW Sports Fitness. Zakup matchesfashion.com oznacza dla grupy kolejny krok w stronę branży luksusowej.

Przeczytaj również: Rzemieślnicy pilnie poszukiwani! Lider mody luksusowej chce zatrudnić ponad 2,5 tys. osób

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
Tagi
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES