Kris Van Assche odchodzi z Dior Homme. Kto go zastąpi?

104
Źródło: kdow.biz

Po 11 latach prowadzenia marki Kris Van Assche odchodzi z Dior Homme. To pierwsza duża zmiana od momentu, kiedy Pietro Beccari został prezesem i dyrektorem generalnym Christian Dior Couture.

>>> Czytaj również: Dlaczego to Riccardo Tisci został nowym dyrektorem kreatywnym Burberrry?

Dior wydał oficjalne oświadczenie, że następcą Krisa Van Assche będzie Kim Jones. Po dwóch miesiącach od odejścia z francuskiego domu Louis Vuitton, to właśnie tu obejmie stanowisko dyrektora kreatywnego. Jego pierwszą kolekcję dla Dior Homme będziemy mogli zobaczyć już w czerwcu tego roku.

Cieszę się, że mogę powitać Kima Jonesa w Dior, z którym wcześniej miałem okazję pracować w Louis Vuitton – powiedział Beccari dla portalu WWD. Podziwiam jego twórczą wizję, która łączy w sobie zarówno inspiracje współczesnej kultury, jak i własną reinterpretację dziedzictwa domu mody. Jestem przekonany o jego zdolności do odtwarzania swojego wszechświata. Dior Homme w jego rękach będzie zdecydowanie nowoczesny i elegancki.

Źródło: modernhype.com

Jesteśmy pewni, że Jones wstrząśnie francuskim domem mody. Dzięki zamiłowaniu do streetwearu na Instagramie ma ponad 348 tysięcy obserwatorów oraz wielu popularnych przyjaciół. Wizerunek Dior Homme, który reprezentował Kris Van Assche to w dużej mierze przywiązanie do sylwetek, które zapoczątkował Hedi Slimane. To właśnie u niego Van Assche pracował, zanim awansował na wyższe stanowisko.

Czuję się bardzo zaszczycony, mogąc dołączyć do francuskiego domu mody Dior. To symbol największej elegancji. Chciałbym serdecznie podziękować Bernardowi Arnaultowi oraz Pietro Beccari za ich zaufanie w powierzeniu mi tak ważnej roli – skomentował Jones w oświadczeniu. Jestem zaangażowany w tworzenie nowoczesnej i innowacyjnej kolekcji męskiej opartej na unikalnej spuściźnie domu mody – dodał.

Objęcie stanowiska dyrektora kreatywnego Dior Homme przez Kima Jonsa zaskoczyło wielu. Spekulowano, że zajmie miejsce Christophera Bailey w Burberry. Jednak tę funkcję otrzymał Riccardo Tisci.